3. května 2018 15:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po Přerově se procházeli sloni, bude to mít dohru u úřadů

V centru Přerova se 3. května 2018 před polednem promenádovali tři sloni... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V centru Přerova se 3. května 2018 před polednem promenádovali tři sloni... | foto: ČTK

PŘEROV V centru Přerova se ve čtvrtek kolem poledne promenádovali tři sloni hostujícího cirkusu. Při cestě na náměstí a zpět zablokovali kruhový objezd a způsobili podle strážníků chaos v dopravě.

Vycházka mohutných chobotnatců, které navolno doprovázeli ošetřovatelé, však bude mít dohru u státních orgánů. Zástupce velitele přerovské městské policie Miroslav Komínek řekl, že se tím zabývá již Státní veterinární správa.

Slony chovatelé na procházce doprovodili z parku Michalov až na centrální náměstí TGM, kde zvířata uprostřed pila z kašny. Dělo se tak přímo pod okny městské policie. „Ačkoliv netradiční pohled upoutal pozornost kolemjdoucích s malými dětmi, vyhodnotili strážníci situaci jinak. Sloni se volně procházeli mezi přihlížejícími lidmi, příležitostně usměrňováni skupinou zmatených ošetřovatelů,“ uvedl Komínek.

Podle strážníků šlo o nehlášenou a nezodpovědnou akci hostujícího cirkusu, kterou hlídka kvůli bezpečnosti okamžitě ukončila. Vůz městské policie poté slony doprovodil zpět k cirkusu.

Pracovníci cirkusu vyvedli slony do města zřejmě proto, aby si udělali reklamu na svá představení. Promenáda okamžitě vyvolala velký ohlas i kritické debaty na sociální síti. Vycházka se však cirkusu zřejmě podraží. „Zabývá se tím již Státní veterinární správa, může jít i o podezření z týrání zvířat. Kroutíme nad tím hlavou doteďka. Někdo by to mohl řešit i jako obecné ohrožení, slon není kočka nebo pes,“ doplnil Komínek.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ÚDRŽBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 23 000 - 26 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz