Neděle 6. prosince 2020svátek má Mikuláš 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po silných bouřkách zůstaly bez elektřiny tisíce domácností. Technici jsou v terénu od ranních hodin

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Tomáš Bláha

Praha Po silných bouřkách, které v pondělí zasáhly Česko, zůstává v úterý ráno bez elektřiny 4300 domácností. Nejvíce poruch přetrvává na Zlínsku a v jižních Čechách, uvedla mluvčí distribuční společnosti E.ON Martina Slavíková.

V síti společnosti ČEZ jde podle podle mluvčí Šárky Lapáčkové Beránkové o desítky míst. ČEZ předpokládá, že opravy dokončí během úterního dopoledne. Po bouřkách bylo v Česku bez proudu 66 000 domácností.

E.ON přes noc snížil počet domácností, které se ocitly bez dodávek elektřiny, ze 17 000 na 4300. Na Zlínsku jde o 2500 míst a v jižních Čechách o 1100 míst. Na jižní Moravě čeká na obnovu dodávek 300 domácností, podobná situace je na Vysočině. Na Olomoucku, kde byla v pondělí situace nejhorší, zůstává bez proudu 150 domácností.

„V důsledku silných bouřek, které v pondělí zasáhly Českou republiku, aktuálně evidujeme 33 poruch na vedení vysokého napětí a téměř 180 poruch na vedení nízkého napětí,“ dodala Slavíková. Technici jsou v terénu od ranních hodin a pracují na odstranění poruch.

01.července 2019 v 16:42, příspěvek archivován: 02.července 2019 v 08:18

⛈⛈ Bouřky Bohužel výstrahy se začínají naplňovat - aktuálně nejsložitější situace je na Konicku a okolí - na několika místech voda opět zaplavovala rodinné domky, padají stromy, kroupy. V tuto chvílí evidujeme téměř 100 událostí!!! https://t.co/baHCTXibc4

Společnost ČEZ v pondělí ráno opravovala poruchy v Pardubickém kraji na Svitavsku, na Vysočině na Havlíčkobrodsku a na Moravě převážně v Olomouckém kraji. Podle mluvčí se poruchy mohou objevit, až budou lidé přijíždět na kontrolu svých chat a chalup. Poruchy je třeba nahlásit na bezplatnou linku 800 850 860.

Silné bouřky v pondělí zasáhly hlavně Olomoucký kraj a Vysočinu, místy je doprovázelo krupobití. Meteorologové v pondělí na Facebooku uvedli, že největší kroupy padaly v Rosovicích na Dobříšsku ve středních Čechách. Měly v průměru sedm centimetrů.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...