17. ledna 2019 12:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po teplotně nadprůměrném čtvrtku se ochladí. Noční teploty o víkendu klesnou až k minus jedenácti

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

Koncem týdne přes naše území bude postupovat k jihovýchodu studená fronta. V pátek k nám bude od severu proudit studený vzduch, postupně se tak v Česku ochladí. Denní teploty o víkendu se budou pohybovat kolem nuly, v noci mohou místy klesnout až k minus deseti stupňům.

V příštím týdnu se nad západním Středomořím prohloubí tlaková níže a bude ovlivňovat počasí i u nás. Ojediněle se bude místy tvořit náledí. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou na zveřejnil na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, postupně od severozápadu až zataženo. V Čechách se místy přidá déšt, na Moravě a ve Slezsku jen ojediněle. Od severozápadu v polohách nad 400m od bude ve večerních hodinách sněžit. Nejvyšší denní teploty vystoupají až k +8 °C, na horách se budou pohybovat kolem nuly. Nejnižší noční teploty neklesnou pod -1 °C . 

V pátek se místy budou tvořit sněhové přeháňky, na horách se z počátku objeví četnější sněžení. Odpoledne bude srážek i oblačnosti ubývat. Denní teploty se budou pohybovat mezi -2 až +2 °C na jihu a východě Moravy kolem +4 °C . V noci teploty klesnou až k -2 °C, na západě při malé oblačnosti až k -4 °C. Ojediněle se bude tvořit náledí.

 V sobotu bude jasno až polojasno, během dne bude od jihozápadu přibývat oblačnost. Ojediněle se objeví slabé sněžení. Nejvyšší denní teploty vyšplhají k +1 °C. Noční teploty spadnou až k -9 °C, v místech se sněhovou pokrývkou až k -11 °C.

 V neděli bude oblačno, od severovýchodu až k severu se obloha vyjasní. Místy se může objevit slabé sněžení. Denní teploty se budou pochybovat mezi -4 °C až 0 °C. Nejnižší teploty neklesnou pod -7 °C , při zmenšené oblačnosti a v místech se sněhem až k -9 °C.

V pondělí se obloha vyjasní, ojediněle se objeví slabé sněžení. Denní teploty vystoupají k +1 °C. Noční teploty se budou pohybovat mezi -5 °C až -9 °C, v místech se sněhovou pokrývkou teploty klesnou až k -11 °C.

V úterý meteorologové předpovídají oblohu oblačnou, místy polojasnou se slabým sněžením. Přes den teploty vystoupají k +1 °C. Noční teploty klesnou až k -12 °C.

,,Předpokládáme, že období od 14. ledna do 10. února 2019 bude teplotně a srážkově průměrné,“ uvedl ČHMÚ. Podle dlouhodobého výhledu počasí podle ČHMÚ bude nejchladnější první týden v únoru s týdenním průměrem nejnižších teplot kolem -6 °C a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 0 °C.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz