30. prosince 2017 12:34, aktualizováno  14:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po útoku psa zemřelo v bytě v Přerově malé dítě. Policisté zjišťují příčinu

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PŘEROV Po útoku psa zemřelo v pátek v bytě v Přerově malé dítě. Okolnosti úmrtí dítěte i míru zavinění vyšetřuje policie. Pes, který na dítě zaútočil, byl zajištěn, řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Pes malé dítě napadl v pátek po poledni v jednom z přerovských bytů. Příčinu jeho útoku se podle Kořínka zatím nepodařilo zjistit. „Dítě utrpěným zraněním podlehlo,“ uvedl Kořínek.

Policisté se nyní snaží zjistit okolnosti tohoto neštěstí. „Příčiny, okolnosti i míra zavinění této nešťastné události jsou v současnosti předmětem policejního šetření. Pes byl zajištěn,“ dodal bez dalších podrobností Kořínek.

Výběr případů z posledních 15 letech, kdy pes v České republice zabil dítě

8. března 2002 - Volně pobíhající německý ovčák zabil v Rumburku na Děčínsku sedmiletého chlapce. Okresní soud v Děčíně odsoudil o rok později majitelku psa na 16 měsíců podmíněně.

12. září 2003 - V Kovansku na Nymbursku zabil pes jeden a půl roku starou dcerku svého pána. Tříletý kříženec labradora a dobrmana dítě napadl, když si hrálo na dvorku u domu.

12. listopadu 2010 - Čtyřletý hoch spadl z balkonu rodinného domu v obci na Přerovsku do kotce ke dvěma pitbulům. Než se podařilo chlapce vytáhnout, byl mrtev.

14. prosince 2012 - V Praze na Žižkově napadl a pokousal pes rok a půl staré dítě, které na místě místě zemřelo. Neštěstí se stalo v bytě a pes patřil rodině.

18. září 2016 - Pětiletý chlapec zemřel poté, co ho napadl pes v Lužci nad Cidlinou na Královéhradecku. Otec jej u známých ponechal bez dozoru na zahradě, kde bylo osm psů. Letos v červnu soud otce a majitele některých zvířat potrestal podmínkou.

29. prosince 2017 - Po útoku psa zemřelo v bytě v Přerově malé dítě. Okolnosti úmrtí dítěte i míru zavinění vyšetřuje policie. Pes, který na dítě zaútočil, byl zajištěn, řekl dnes ČTK policejní mluvčí František Kořínek. Policisté se nyní snaží zjistit okolnosti neštěstí.

ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?