25. února 2019 17:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po víkendu se oteplilo. Na třech stanicích v Čechách teploty přesáhly 17 stupňů

Teplé počasí v únoru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Teplé počasí v únoru. | foto: David Peltán, MAFRA

PRAHA Po chladnějším víkendu se v pondělí znovu oteplilo, na řadě míst republiky převážně v Čechách panovalo jarní počasí.

Nejtepleji bylo v Kopistech na Litoměřicku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Jen o desetinu méně ukázal teploměr ve stanicích Stříbro na Tachovsku a Žatec na Lounsku. ČTK to řekla Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Praze. Rekordy pro tento den nicméně přepisovalo jen pět stanic v zemi z přibližně 150, které měří teplotu alespoň 30 let.

Teplé počasí vydrží ještě do konce února, ve čtvrtek mají maxima dosahovat až 18 stupňů. Se začátkem března se zase mírně ochladí.

„Dnes bylo nejtepleji v Kopistech, a to 17,3 stupně. Na stanicích Stříbro a Žatec naměřili 17,2 stupně,“ uvedla v pondělí Hujslová.

Rekordní teplotu pro 25. únor zaznamenali v pondělí v Kopistech, Teplicích, Průhonicích, v Hliništi na jihu Čech a také v Šumperku. V Teplicích, kde počasí sledují už 117 let, bylo v pondělí 16,2 stupně, v Průhonicích, Hliništi a Šumperku bylo o zhruba dva stupně Celsia chladněji.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ŠIKOVNÝ ELEKTROMECHANIK S VYHLÁŠKOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz