20. září 2016 16:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po Vltavě novým přívozem. Lépe do něj nastoupíte s kolem i kočárkem

V Praze se můžete nechat převézt přes Vltavu novými plavidly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Praze se můžete nechat převézt přes Vltavu novými plavidly. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Tři nová plavidla, která budou přepravovat Pražáky po Vltavě, nabízejí bezbariérový přístup a tím i komfortnější přepravu pro cestující s kolem, kočárkem nebo na vozíku. Představena byla v úterý na přístavišti Výtoň v Praze 5.

Podobu nových lodí s názvem Břehule, Břehouš a Ledňáček navrhl Zdeněk Bergman, ředitel společnosti Pražské Benátky zajišťující většinu přívozů v Praze. Informuje o tom server iDnes.cz.

V Praze se můžete nechat převézt přes Vltavu novými plavidly.
Podobu nových lodí navrhl ředitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman.

„Ačkoli se jedná o unikátní, zbrusu nový typ lodi, snažil jsem se při projektování navázat na tradiční převozní lodě, které se zde plavily na konci 19. století,“ uvádí Zdeněk Bergman.

Každá z lodí uveze až 12 lidí. Na tato komfortnější plavidla se můžete s platným jízdním dokladem městské hromadné dopravy nalodit na trase P1 (Sedlec - Zámky), P5 (Císařská louka - Výtoň - Náplavka Smíchova) a P6 (Nádraží Modřany - Lahovičky), uvádí server iDnes.cz.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA PRO MOKROU LAKOVNU

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 21 000 - 21 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz