Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Blesk na Děčínsku zasáhl čtyři osoby. Dospělá žena v nemocnici zemřela, nezletilé dívky přežily

Česko

  10:13aktualizováno  10:28
Vysoká Lípa (Děčínsko) - Blesk ve Vysoké Lípě nad Jetřichovicemi na Děčínsku v úterý zasáhl ženu a tři nezletilé dívky. Žena, kterou se podařilo po zásahu oživit, zemřela v nemocnici. Tři nezletilé dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, ale zůstávají v ústecké Masarykově nemocnici. Oznámil to Ivo Chrástecký, mluvčí Krajské zdravotní, pod niž nemocnice v Ústí patří.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Lidové noviny

Patnáctiletého chlapce na ulici v Třinci zasáhl blesk, jeho stav je vážný

Blesk ve Vysoké Lípě nad Jetřichovicemi na Děčínsku zasáhl v úterý odpoledne čtyři osoby. Žena utrpěla vážná zranění se zástavou oběhu. „Okamžitě vzlétl vrtulník a vyjely sanitky. Vrtulník ale na místo nedolétl, kvůli bouřce se musel vrátit na základnu do Ústí,“ řekl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Silné bouřky způsobily rozsáhlé výpadky elektřiny, na Kroměřížsku hořel dům po zásahu bleskem

Ženu tak oživovali laici a v resuscitaci pokračovali po příjezdu záchranáři. „Resuscitace byla úspěšná, žena byla oživena a převezena do ústeckého traumacentra,“ uvedl Voleník. Dvě dívky utrpěly vážná zranění, jedna lehké, všechny tři sanitky převezly do ústecké nemocnice na dětské oddělení. 

„Všechny tři dívky jsou v dobrém zdravotním stavu, zůstávají ale v péči zdravotníků dětské kliniky ústecké Masarykovy nemocnice. Ženě se bohužel život nepodařilo zachránit,“ uvedl Chrástecký.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!