„Vodu jsme čerpali sedmkrát, stromy jsme ze silnic odstraňovali na deseti místech,“ uvedl Dvořák. Například téměř tři hodiny byl zatopený podjezd, kvůli čemuž nemohly jezdit tramvaje z Brna do Modřic a linka 2 byla ukončená ve smyčce Ústřední hřbitov, informoval na síti X dopravní podnik.
Podle dat Českého hydrometeorologického ústavu napršelo při večerní bouřce na stanici v Brně-Žabovřeskách 19 milimetrů, po půlnoci dalších 14 milimetrů, v Bukovince na Blanensku byl součet z těchto dvou dešťů přes 50 milimetrů. Vysoké úhrny zaznamenaly i stanice na Hodonínsku. Dnes už by pršet nemělo.



















