Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po bouřkách je bez proudu 4800 míst, ČEZ slibuje obnovu ještě během úterý

Česko

  8:43aktualizováno  13:43
Na 2 700 domácností, převážně v Pardubickém a Středočeském kraji, zůstává bez proudu po pondělních bouřkách. ČEZ předpokládá, že dodávky energie obnoví v postižených oblastech během úterý, opravy poruch na hladině nízkého napětí však mohu pokračovat až do středy, řekla mluvčí firmy Soňa Holingerová.

Nejhorší situace byla v pondělí kolem 18:00, kdy bylo bez dodávek proudu asi 70 tisíc domácností. Z toho 30 tisíc jich bylo ve středních Čechách, přibližně 27 tisíc v Pardubickém kraji a několik set v hradeckém kraji.

V Pardubickém kraji zůstává nyní bez elektřiny zhruba 2 200 odběrných míst převážně na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku, ve Středočeském kraji na Kutnohorsku okolo 500.

Škody na distribučním zařízení ČEZ zatím nemá vyčíslené, nicméně předpoklady se pohybují do dvou milionů korun.

Republikou se v pondělí přehnaly silné bouřky, někde je provázelo krupobití, silný vítr a přívalové srážky. Hasiči v řadě regionů odstraňovali popadané stromy nebo čerpali vodu ze zatopených sklepů. Bouřky způsobily problémy i na železnici.

Silný vítr lámal na Pardubicku stromy. Večer se tam objevila i supercela, kterou potvrdil Český hydrometeorologický úřad. Na Vysočině museli hasiči vyjíždět k více než 60 případům. Znojemsko zasáhla bouře s kroupami.

V úterý můžeme očekávat slunečno beze srážek s odpoledními teplotami 20 až 25 °C. V dalších dnech se oteplí a pršet bude zřídka. O víkendu deště a bouřek přibude a ochladí se, informuje Český hydrometeorologický úřad na Twitteru.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat