Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Česko čeká deštivý týden, o víkendu bude až 25 stupňů

ilustrační snímek foto: Radek Vebr, MAFRA

Pondělní ráno provází déšť zejména v Čechách, na Moravě a ve Slezsku postupně ustává. Pršet bude i v dalších dnech, především z úterý na středu. Před vydatným deštěm na východní polovině země varují meteorologové. Ve čtvrtek ráno se mohou v Čechách místy objevit přízemní mrazíky, v následujících dnech se začne oteplovat a koncem týdne teploty dosáhnou až 25 °C.
  7:36aktualizováno  11:21

„V předcházejících 24 hodinách spadlo nejvíce srážek na jižní Moravě. Nejvíc zaznamenala stanice Dyjákovice, a to 21,9 mm. Na ostatním území spadlo nejčastěji 2 až 15 mm,“ komentuje meteorolog Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) Pavel Borovička.

V pondělí bude nejprve zataženo s deštěm, odpoledne meteorologové od jihu očekávají protrhávání oblačnosti a přeháňky, ojediněle i bouřky. Večer bude srážek ustávat, místy vysvitne slunce. Nejvyšší teploty vyšplhají na 18 °C, na horách k 10 °C.

V noci na úterý už bude polojasno, na jihovýchodě až oblačno, k ránu ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou k 5 °C.

V úterý přes den bude oblačno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Od jihu postupně zataženo s deštěm, místy i vydatnějším. Na severozápad přijdou přeháňky, ojediněle bouřky. Nejvyšší teploty vzrostou opět na 18 °C.

Před vydatným deštěm s úhrny 30 mm za šest hodin či nad 40 mm za dvanáct hodin mezi úterním odpolednem a středečním ránem varují meteorologové. Na východní části území upozorňují na možný zvýšený odtok vody z krajiny a průtok přes komunikace. Též nabádají k opatrné jízdě autem.

Ve středu bude zataženo s deštěm, ojediněle i vydatným. Na severozápadě se objeví déšť jen ojediněle. Během dne bude srážek ustávat a oblačnosti ubývat. Nejnižší noční teploty klesnou k 4 °C, na jihovýchodě k 10 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou až 14 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno. Na východě zpočátku zataženo a místy déšť. Nejnižší noční teploty na Moravě a ve Slezsku poklesnou k 4 °C, v Čechách až k 1 °C, místy se objeví přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty naopak vyšplhají až na 17 °C.

V pátek ČHMÚ předpokládá oblačno až polojasno, na východě místy přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 8 a 4 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 18 °C.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí: Bude většinou polojasno, postupně se objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty poklesnou k 7 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou místy 18 až 22 °C, postupně 21 až 25 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...