Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Česko čeká deštivý a chladný začátek týdne. Letní teploty se vrátí o víkendu

ilustrační snímek foto: Radek Vebr, MAFRA

Po tropických dnech do Česka přichází studená fronta a s ní i ochlazení a déšť. Pršet bude podle meteorologů hlavně v pondělí a úterý, kdy se mohou objevit i bouřky s lokálními přívalovými srážkami. Během týdne bude deště ubývat a začne se postupně oteplovat, o víkendu se teploty budou pohybovat až kolem 28 °C, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
  7:12

„V úterý bude sice dešťových kapek jen pozvolna ubývat, ale z hlediska teplot půjde o nejchladnější den tohoto týdne. Maximální teploty se budou pohybovat jen kolem 15 °C, pouze na východě a jihovýchodě může být lehce nad 20 °C. V polovině týdne se k nám začne rozšiřovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Srážky a následně i oblačnost budou proto dále ubývat a začne se zvolna oteplovat. Na začátku září, tedy v pátek a o víkendu, by se mělo vrátit slunečné počasí postupně s teplotami 23 až 28 °C,“ uvedl Pavel Šimandl z ČHMÚ.

V pondělí bude v Čechách převážně zataženo, na většině území bude pršet. K večeru budou srážky nabírat na intenzitě, ojediněle se mohou objevit i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku se bude oblačnost protrhávat, místy může být i polojasno. Nejvyšší teploty budou opět v širokém rozmezí od 13 °C na západě až do 27 °C na jihovýchodě území. S bouřkami může přijít i silný vítr.

V noci na úterý čekají meteorologové zataženo až oblačno. Na většině území Česka bude nadále pršet. Od východu mohou přicházet bouřky, které budou postupně zesilovat a které bude doprovázet silný vítr. Nejnižší teploty se budou pohybovat od 14 až k 9 °C, na východě a jihovýchodě kolem 15 °C.

V úterý přes den bude zataženo až oblačno. Na většině území bude pršet a na východě Česka se objeví i bouřky. Nejvyšší teploty budou 13 až 17 °C, ve východní polovině území 18 až 22 °C.

Na středu předpokládají meteorologové stále hodně oblačnosti a déšť. K večeru budou mraky částečné ubývat. Ráno se mohou objevit i mlhy. Nejnižší noční teploty budou 13 až 9 °C, na východě kolem 14 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat 14 až 19 °C, na jihovýchodě Moravy dosáhnou až 22 °C.

Ve čtvrtek očekávají meteorologové oblačno až polojasno. Na severu a severozápadě se může ojediněle objevit i déšť. K večeru bude oblačnosti i srážek ubývat a ráno se mohou objevit i mlhy. Nejnižší noční teploty budou 11 až 7 °C, na východě kolem 13 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C.

Pátek přinese podle meteorologů jasnou až polojasnou oblohu. Ráno se opět mohou ojediněle objevit i mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 11 až k 7 °C. Nejvyšší denní teploty budou 21 až 25 °C.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí: Bude polojasno až jasno, později přibude oblačnosti a objeví se i přeháňky, ráno ojediněle i mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 12 až 8 °C, postupně vystoupají na 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 23 až 28 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!