Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Teploty se přiblíží 20 stupňům. Víkend bude ve znamení deště

ilustrační snímek foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Ve čtvrtek se srážky vyskytnou jen na jihozápadě území, v pátek i jinde. Nejméně srážek očekávají meteorologové v sobotu, v neděli se rozšíří na většinu území. Ranní teploty se budou pohybovat od 10 do 5 °C, denní mezi 15 a 20 °C. V první polovině příštího týdne přetrvá oblačnost a déšť. Předpověď vyplývá z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
  7:20

Dnes (ve čtvrtek) meteorologové předpokládají oblačno až polojasno. V severovýchodní polovině území zpočátku místy i skoro jasno. Na jihozápadě převážně zataženo, ojediněle s deštěm. Nejvyšší teploty mezi 17 až 21 °C, na jihozápadě kolem 15 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Na východě bude vát slabý, jinde mírný jihovýchodní až východní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, který večer zeslábne.

V noci na pátek očekávají oblačno až zataženo, zpočátku v severovýchodní polovině území i místy polojasno. Na jihozápadě a jihu území se postupně objeví déšť. Nejnižší teploty od 11 do 7 °C, při zmenšené oblačnosti až 5 °C. Foukat bude slabý východní až jihovýchodní vítr o rychlosti do 4 m/s.

V pátek přes den bude oblačno až zataženo, místy se vyskytne déšť nebo přeháňky, které budou četnější na jihu a jihozápadě území. Večer budou srážky ubývat. Nejvyšší teploty mezi 15 až 19 °C, v jihozápadní polovině území kolem 12 °C. Vítr bude slabý, během dne většinou mírný východní až jihovýchodní o rychlosti 2 až 6 m/s.

V sobotu předpokládají zataženo a oblačnost, místy přechodně i polojasno. Během dne se může objevit místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty mezi 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 13 až 17 °C, při zmenšené oblačnosti až 19 °C. Vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, na severovýchodě slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 3 m/s.

V neděli bude zpočátku místy polojasno, později opět oblačno až zataženo. Od jihu postupně na většině území očekávají občasný déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty mezi 10 až 6 °C, na severovýchodě až 4 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 16 až 20 °C, na jihu a západě Čech kolem 14 °C. Vítr bude mírný východní až jihovýchodní o rychlosti 2 až 6 m/s, na severovýchodě zpočátku slabý proměnlivý o rychlosti do 3 m/s.

V pondělí meteorologové předpokládají zataženo až oblačno s přeháňkami nebo deštěm. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Odpoledne a k večeru budou srážky ubývat. Nejnižší noční teploty mezi 12 až 8 °C, nejvyšší denní teploty mezi 15 až 19 °C, při trvalejších srážkách kolem 14 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní až východní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí na příští týden: Stále bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Občasný déšť nebo přeháňky předpokládají na většině území, postupně jen místy. Ojediněle se objeví i bouřky. Nejnižší noční teploty mezi 12 až 7 °C, při zmenšené oblačnosti až 5 °C. Nejvyšší denní teploty mezi 15 až 20 °C.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...