Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

O víkendu se bude slunce prát s mlhami, teploty se udrží kolem 10 stupňů

ilustrační snímek foto: Jirka Vopelka

Meteorologové očekávají, že do Česka bude v následujícím období kolem tlakové výše nad střední a postupně východní Evropou proudit teplý vzduch od jihu až jihovýchodu. Bude se tak zvýrazňovat inverze. Ještě v pátek a v sobotu ale bude slunce nad mlhami vítězit a ty se budou na většině míst rozpouštět během dne.
  7:06

„Od neděle pak již bude převážně zataženo a mlhavo, slunce se udrží na horách a během dne jen ojediněle v nížinách. Teploty budou vždy přes den vyšší a v noci nižší, tam kde bude přes den svítit slunce a v noci se udrží málo oblačnosti, naopak pod pokličkou nízké oblačnosti nebo mlze nebude amplituda mezi nočními minimy a denními maximy příliš vysoká,“ uvedl meteorolog ČHMÚ Josef Hanzlík.

Ve čtvrtek bude většinou polojasno. Ve východní polovině území zpočátku zataženo a na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Večer postupně ojediněle mlhy. Nejvyšší teploty 10 až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C.

V noci na pátek bude polojasno, ojediněle, postupně místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Nejnižší teploty 6 až 2 °C, zejména na jihu při zmenšené oblačnosti až 0 °C.

V pátek přes den bude polojasno až oblačno, zpočátku místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, které se jen ojediněle udrží po celý den. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 7 °C.

Na sobotu meteorologové předpokládají polojasno až oblačno. Místy mlhy nebo nízká oblačnost, zejména v severozápadních Čechách a na Moravě se udrží po celý den. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 7 °C.

Na neděli počasí přinese skoro jasno až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 7 °C.

V pondělí bude zataženo nízkou oblačností, mlhavo a ojediněle mrholení, na horách a během dne místy i jinde polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při zmenšené oblačnosti až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, při slunečním svitu kolem 12 °C.

Ve vyhlídce počasí od úterý do čtvrtka bude zataženo s nízkou oblačností, mlhavo a ojedinělé mrholení, ojediněle polojasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C, při zmenšené oblačnosti až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C, při slunečním svitu kolem 12 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Mohlo by vás zajímat