Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Počasí prohrálo, i když rekord nepadl

Česko

BRNO Tmavé mraky ani silný vítr Brňany neodradily. Desetitisíce jich v sobotu znovu vyrazily do ulic a nenechaly si vzít „svoji“ muzejní noc.

Otevřeno přesčas měli ve více než třiceti budovách muzeí, galerií, knihoven i kostelů. Celkem organizátoři napočítali na 130 tisíc vstupů. „Je to sice asi o dvacet tisíc méně než vloni, ale je to skvělé a nezbývá než doufat, že se lidé budou vracet i během roku,“ podotkla Lenka Vodičková z Moravské galerie v Brně.

Od šesti večer do sobotní půlnoci nabídly zapojené kulturní instituce prohlídku téměř stovky aktuálních výstav a stálých expozic. „Už kolem deváté večer jsme napočítali přes osm tisíc návštěvníků,“ podotkl vedoucí Pavilonu Anthropos Petr Kostrhun. Fotografie se zdejším vycpaným mamutem se stane zřejmě šlágrem rodinných alb i stránek na Facebooku. Fronty se tvořily jako již tradičně před Technickým muzeem, spousta lidí využila příležitosti a přišla si prohlédnout Dům umění, otevřený nedávno po rekonstrukci. „Přišlo přes šest tisíc lidí, kdybychom o půlnoci nezavřeli, stále by bylo plno,“ podotkl ředitel hvězdárny Jiří Dušek.

Na sychravější počasí doplatil snad jen doprovodný program pod širou oblohou, který někde pořadatelé z obav před deštěm omezili.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: