Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Zima to ještě nevzdala. Studená fronta přinese místy sníh i nárazový vítr

ilustrační snímek foto: Zdeněk Němec, MAFRA

V Česku se znovu ochladí. V noci na pondělí začne na severu Čech sněžit, mohou zde napadnout čtyři až osm centimetrů sněhu. K ránu se na jihu a východě Česka přidá silný vítr, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
  12:58

Výstraha před větrem bude platit celé pondělí. Meteorologové nabádají k opatrnosti při jízdě autem, v případě sněžení i při chůzi.

Nejintenzivnější sněžení očekávají meteorologové v pondělí v noci a dopoledne na severu Čech, kde může za krátké období napadnout 4 až 8 cm nového sněhu.

Výstraha meteorologů před sněhem platí od pondělní druhé hodiny ráno do deseti hodin dopoledne. 4 až 8 centimetrů sněhu napadne v Ústeckém kraji v oblasti Rumburku a Varnsdorfu, se sněžením musí počítat i obyvatelé Libereckého kraje.

„Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování,“ varuje ČHMÚ. Při cestování meteorologové doporučují sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Řidiči by neměli zapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky.

Na jihu a východě republiky se v pondělí ráno přidá silný vítr o síle až o síle až 70 kilometrů v hodině.

Meteorologové tak očekávají komplikace v dopravě, lidé by měli být opatrní při cestách autem, na čerstvé sněhové pokrývce i při chůzi. Kvůli větru by měli zajistit volně umístěné předměty. Nedoporučují se hřebenové túry.

Výstraha před silným větrem platí během celého pondělí, od šesti hodin ráno do osmi hodin večer pro Jihočeský, Pardubický kraj a Vysočinu, ale také pro Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský a Moravskoslezský kraj.

Aktuální počasí nad Prahou můžete sledovat v přímém přenosu iDNES.tv:

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!