Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Pozdní léto vydrží ještě týden, o víkendu bude tropických 30 stupňů

ilustrační snímek foto: Ota Bartovský, MAFRA

Teplé a slunečné počasí si budeme užívat ještě do úterý, ačkoliv noci a rána zůstanou chladná, u toků navíc s přízemními mlhami. Na přelomu týdne denní teploty v Polabí a na jižní Moravě dosáhnou až tropické třicítky. Ve středu dorazí od západu do střední Evropy studená fronta, která letní počasí ukončí. Přinese přeháňky a lokální bouřky.
  7:42

Ve čtvrtek bude jasno, ráno se ojediněle objeví mlhy. Nejvyšší teploty dosáhnou 24 až 28 °C, na horách pak kolem 21 °C. Bude vát slabý proměnlivý, během dne mírný východní vítr o rychlosti 2 až 5 m/s.

V noci na pátek meteorologové předpokládají jasno nebo skoro jasno, k ránu opět ojediněle mlhy. Nejnižší teploty klesnou k 9 °C, v údolích místy k 7 °C. Vítr bude slabý jihovýchodní až východní, 1 až 4 m/s.

V pátek bude jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle s mlhou. Nejvyšší teploty dosáhnou 25 až 29 °C. Bude vát slabý, místy mírný jihovýchodní až východní vítr, opět 1 až 4 m/s.

Sobota přinese jasno nebo skoro jasno, ranní mlhy přetrvají. Nejnižší noční teploty poklesnou k 9 °C, v údolích místy k 7 °C. Nejvyšší denní teploty vzrostou na 25 až 29 °C. Bude vát slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr, 1 až 4 m/s.

V neděli bude jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 10 °C, v údolích bude místy kolem 8 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají až na tropických 30 °C, které doprovodí slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr s rychlostí 1 až 4 m/s.

V pondělí bude znovu jasno nebo skoro jasno a ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 10 °C. Nejvyšší denní teploty vydrží u 30 °C se slabým proměnlivým nebo jihovýchodním větrem, 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka: V úterý Česko čeká jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. V dalších dnech dorazí od západu oblačnost, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 16 a 11 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 26 až 30 °C, v závěru období 22 až 26 °C.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autor: