Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Meteorologové varují před ojedinělou ledovkou, má se objevit v noci

ilustrační snímek foto: Martin Veselý, MAFRA

V noci z neděle na pondělí se při mrznoucích srážkách bude ojediněle tvořit ledovka, varují meteorologové ve výstraze. Chodci a řidiči by měli být opatrní. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
  13:02

Od neděle 22:00 do pondělí 5:00 se podle hydrometeorologického ústavu může ledovka objevit v Praze, Středočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji a také na jihu a severu Čech. Později se mohou silnice a chodníky pokrýt slabou vrstvou ledu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, na Vysočině a také na Moravě. Pro tyto oblasti platí výstraha od noci v neděli do pondělí 10:00.

Hrozí úrazy při uklouznutí a také zvýšená nehodovost. „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení. Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy,“ uvedli meteorologové.

V Karlovarském kraji v sobotu poprvé v této zimě sněžilo, teploty klesly na ranních čtyři až osm stupňů pod nulou. Silnice jsou sjízdné s opatrností, žádná není uzavřena, doprava nikde nestála. Sněžit už bude pouze mírně, mrznout má celý den. Větší nehody nejsou hlášeny.

Na silnicích na Vsetínsku se v neděli ráno místy tvořila námraza, silničáři nabádají řidiče k opatrnosti. Silnice jsou tam vlhké, sjízdné se zvýšenou opatrností. Stejně je tomu na Zlínsku a Uherskohradišťsku, na Kroměřížsku jsou silnice suché a sjízdné bez omezení, vyplývá z dnešních údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Radarový snímek srážek

Aktuální radarový snímek srážek nad Českou republikou. Více na Pocasi.iDNES.cz

Na Vysočině jsou solené hlavní silnice holé a mokré, na vozovkách nižších tříd je ujetý nebo rozbředlý sníh posypaný drtí. V Jihočeském kraji začalo sněžit v noci na sobotu, sněhové přeháňky byly i v sobotu.

Silnice v Ústeckém a Libereckém kraji jsou s opatrností sjízdné. Komunikace jsou většinou vymrzlé, místy slabě sněží. Sypací vozy jezdily přes noc v obou regionech. Řidiči musí počítat s mrznoucími mlhami. Sypací vozy jezdili přes noc i v oblastech Jeseníku, kde je situace podobná.

Podívejte se i na naše další živé přenosy

Sledovat na iDNES.tv
Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat