Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Za úterý v Česku přibylo 282 nakažených covidem. Počet těžkých případů je nejvyšší od 21. května

Testování všech občanů obce Tainá na Plzeňsku na koronavirus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Testování všech občanů obce Tainá na Plzeňsku na koronavirus. | foto: Petr EretMAFRA

Praha V Česku přibylo za úterý 282 potvrzených případů covidu-19 na celkových 20 483 od začátku epidemie. Aktuálně nemocných je 4934, stav 122 z nich vyžaduje hospitalizaci. Těžký průběh má nemoc u 29 pacientů, což je nejvyšší počet od 21. května. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví platných ke středečním 01:00.

Počet nově potvrzených případů byl v úterý o 91 vyšší než o den dříve. Zároveň byl ale srovnatelný s úterkem minulého týdne, kdy testy odhalily koronavirus u 287 lidí.

Nejvíce nakažených za posledních sedm dní je v přepočtu na 100 000 obyvatel na Uherskohradišťsku, a to téměř 48. Následuje okres Plzeň-sever s přibližně 34 a Havlíčkův Brod s necelými 31 případy na 100 000 obyvatel za týden. Těsně nad 30 se tento ukazatel dostal ještě na Klatovsku.

Z nemoci covid-19 se v Česku dosud uzdravilo 15 148 lidí, tedy asi 74 procent ze všech prokazatelně infikovaných. U většiny z nich měla nemoc mírný průběh.

S novým koronavirem zemřelo v Česku od začátku epidemie 401 lidí, necelá dvě procenta z celkového počtu nakažených. Údaj ministerstva zdravotnictví ale zahrnuje všechna úmrtí pozitivně testovaných lidí bez ohledu na skutečné příčiny jejich úmrtí.

První úmrtí člověka prokazatelně nakaženého novým koronavirem ohlásili zdravotníci 22. března. Do konce března zemřelo 35 lidí s covidem-19. V dubnu zemřelo 206 lidí s koronavirem, tedy více než polovina všech dosavadních úmrtí. V květnu zemřelo 75 lidí, v červnu 29, červenci 34 a za srpen zatím 22 nakažených.

Svět měl z Česka hrůzu, říká miliardář Frolík. Chystá výrobu chytrých postelí

Zbyněk Frolík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když nemusíte, tak si na jeho postel lehnout nechcete. Zakladatel firmy Linet, která vyrábí nemocniční lůžka, mluví o...

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, míní klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...