27. září 2018 11:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Už i v Česku můžete sledovat agenty. BIS otevřela svůj twitterový účet

Budova BIS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova BIS | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Uživatelé sociálních sítí v České republice mají od čtvrtka možnost sledovat velmi zajímavý účet. K sociální síti Twitter se krátce po desáté hodině ranní připojila Bezpečnostní informační služba (BIS). Založení oficiálního účtu na Twitteru potvrdil mluvčí BIS Ladislav Šticha.

„Milí sleďové, je to tady! BIS dnes otevírá svůj dosud skrytý účet na Twitteru! Budu rád, když budete sledovat i oficiální nekomentované zprávy české kontrarozvědky. SLEDUJTE, SDÍLEJTE, FANDĚTE,“ napsal mluvčí na svůj účet.

27.září 2018 v 10:39, příspěvek archivován: 27.září 2018 v 11:22

Po pěti minutách 60 sledujících. Děkujeme!

Česká kontrarozvědka měla v minulosti problémy s několika falešnými stránkami na Facebooku, které se vydávaly za stránky oficiální a jedna z nich dokonce komentovala současné události pod hlavičkou BIS. Stránky byly po jejich objevení zrušeny.

Twitterový profil, který nabral za hodinu své činnosti přes 300 sledujících, otevřel svou činnost sdílením článku o zadrženém radikálním muslimovi žijícím v Praze, kde si pochvaluje spolupráci BIS s Národní centrálou proti organizovanému zločinu (NCOZ). 

06.června 2014 v 19:49, příspěvek archivován: 27.září 2018 v 11:21

We can neither confirm nor deny that this is our first tweet.

Není sice tak originální, jako první tweet jeji amerických kolegů z CIA, kteří v červnu 2014 napsali: „Nemůžeme potvrdit ani vyvrátit, že je tohle náš první tweet.“ I tak se ale uživatelům Twitteru BIS zřejmě vyplatí sledovat.

Lidovky.cz