25. srpna 2019 11:29, aktualizováno  13:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muži z Vltavy pomocí magnetů vytáhli ruční granát. Pražské nábřeží je již znovu otevřené

Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o ostrou munici, konkrétně o granát vz. 21. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o ostrou munici, konkrétně o granát vz. 21. | foto: Reprofoto/Twitter: Policie ČR

Praha Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla v neděli dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný pyrotechnik potvrdil, že šlo o ostrý granát vzor 21, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Kvůli nálezu bylo nábřeží zhruba na hodinu a půl uzavřeno pro chodce a cyklisty.

Podezřelý předmět vytáhla z vody pomocí magnetů dvojice mužů, kteří následně přivolali policii. Ta z bezpečnostních důvodů uzavřela nábřeží ve vzdálenosti zhruba 100 metrů od místa nálezu, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Na místě zasahoval pyrotechnik, kterému asistovala i poříční policie a dvě jednotky pražských hasičů.

Ve Vltavě u Podolského nábřeží v Praze 2 byly v neděli dopoledne nalezeny dva...
Pyrotechnik potvrdil, že se jedná o ostrou munici, konkrétně o granát vz. 21.

Na Podolském nábřeží byl uzavřen chodník pro cyklisty a pěší, nyní je již chodník otevřený, jak vyplývá z informací na Twitterovém účtu policie České republiky. Provoz aut a městské hromadné dopravy přerušen nebyl.

ČTK

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?