Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podezřelý z vraždy pumpařky měl těhotnou partnerku. Komplic se o mordu ‚prokecl‘ v hospodě, koluje mezi místními

Ilustrační foto policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto policie | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Průzračná voda, písečné pláže a stezka lemovaná listnatými stromy. Jezero Vojkovice, které leží ve stejnojmenné obci na Mělnicku, patří k oblíbeným turistickým a rekreačním místům ve středních Čechách. Vyhledáváno je zejména pro svůj klid, jejž chvílemi narušují jen zpovzdálí projíždějící auta. V noci na úterý však bylo v jeho okolí nezvykle živo.

Právě v areálu někdejší pískovny policisté zadrželi jednoho ze dvou podezřelých z prosincové vraždy obsluhy čerpací stanice v Nelahozevsi. Druhého možného pachatele zatkli podle serveru Aktu.cz, jenž o události informoval jako první, ve stejnou dobu v nedalekých Kralupech nad Vltavou.

Policie případ s ohledem na probíhající vyšetřování prozatím nechtěla komentovat. Její středočeský mluvčí Pavel Truxa potvrdil pouze to, že byly zadrženy dvě podezřelé osoby. Nespecifikoval přitom jejich pohlaví ani věk. Více chce policie prozradit až ve středu odpoledne, na kdy svolala tiskovou konferenci. Sdílný nebyl ani státní zástupce Tomáš Milec, jenž případ dozoruje.

Podle informací serveru Lidovky.cz si kriminalisté a zásahová jednotka přijeli na okraj Vojkovic pro dvaatřicetiletého muže. Ten v přízemní novostavbě bez dokončené fasády, která disponuje celkem devíti byty o přibližné rozloze 80 metrů čtverečních, žil u jezera několik týdnů se svou těhotnou partnerkou. Podle majitele rekreačního areálu Otokara Przeczeka plánovali v objektu zůstat dlouhodobě.

Bytový objekt, v němž policie zadržela podezřelého z vraždy pumpařky.

Bytový objekt, v němž policie zadržela podezřelého z vraždy pumpařky.

„Sháněli bydlení. Tak jsem je na doporučení místních, kteří je znali a zaručili se za ně, ubytoval,“ přiblížil Przeczek serveru Lidovky.cz. „Nepůsobili na mě nijak podezřele,“ dodal provozovatel, který ubytovací služby nabízí třetím rokem.

Na místě, které je od nelahozeveské pumpy vzdáleno pouhých deset kilometrů, hlídkovala v úterý odpoledne trojice policistů. Dveře jednoho z bytů byly zapečetěny páskou. Přítomní sousedé se k události odmítli vyjadřovat.

Zapečetěné dveře bytu, kde byl zadržen jeden z podezřelých z prosincové vraždy...

Zapečetěné dveře bytu, kde byl zadržen jeden z podezřelých z prosincové vraždy obsluhy čerpací stanice v Nelahozevsi

Jakou osobu policisté zadrželi, podle svých slov netuší ani starostka obce Jana Koberová. Bude se o to ale prý zajímat. „Takové lidi by normální starosta v žádné vesnici chtít neměl,“ podotkla s tím, že ji netěší, jakým způsobem na sebe Vojkovice přitáhly pozornost. Nadšený z toho není ani vlastník areálu, neboť dle něj jde o negativní reklamu.

„Snad to jsou oni“

Dopadení podezřelých obyvatel nicméně vítají nejen obyvatelé zhruba tisícové obce. Zároveň však shodně vyslovují přání, aby zadržená dvojice byla skutečně pachateli chladnokrevného činu. „Modlíme se všichni, snad to byli oni,“ řekla serveru Lidovky.cz Lenka Fenclová, hospodská z hostince U Losa.

V okolí objektu se pohybovalo několik policistů, jinak byl na místě absolutní...
Před domem ve Vojkovicích, ve kterém policie dopadla podezřelého z vraždy...

Úlevu pociťuje také bývalá kolegyně zastřelené čerpadlářky. Na odlehlé pumpě na hlavním tahu mezi Mělníkem a Kralupy nad Vltavou spolu pracovaly devět let. Podle jejích slov k sobě měly blízko, bavily se o rodině, přátelích či blízkých. „Vidím ji všude,“ vzpomněla na kamarádku žena, která si nepřála být jmenována.

Po incidentu z konce roku podala v práci výpověď. Na znovu otevřené benzince provozované společností Radius ji tak čekají poslední týdny. „Snad nezklame soudce, nebo jim nebude později zkrácen trest za dobré chování,“ podotkla na adresu zadržených.

PROSINEC: První prosincové pondělí otřásla republikou vražda pumpařky na...

První prosincové pondělí otřásla republikou vražda pumpařky na Mělnicku. Pracovnice čerpací stanice na kraji obce Nelahozeves byla chladnokrevně zastřelena dvojicí maskovaných lupičů.

Zatímco o prvním zmiňovaném se nějaké informace vyrojily, o jeho šestadvacetiletém kralupském komplicovi dosud není nic známo. Zřejmé také není, jaké stopy kriminalisty k podezřelým dovedly. Je možné, že v tom sehrál roli specifický červený batoh, při jehož hledání se policisté obrátili s prosbou o pomoc na veřejnost. Mezi místními se také šíří teorie, že si mladší z dvojice vybral slabší chvilku. O činu se měl v podnapilém stavu svěřit v hospodě své známé, která vše posléze oznámila na policii.

Osmapadesátileté Janě se stala osudná noční směna z neděle na pondělí 3. prosince. Bylo něco málo po půl třetí, Jana domyla tankovací stojany a vrátila se za pult benzinky. Nestihla ale zamknout vchodové dveře. Krátce nato dovnitř vtrhli dva maskovaní lupiči. Jeden z nich za chůze vytasil zbraň a bez rozpaků po čerpadlářce vystřelil. Ta zraněním na místě podlehla.

Ze záběrů, které policisté zveřejnili, je patrné, že vrah posléze popadl pokladnu a utekl. V ní mělo být přibližně deset tisíc korun. Jeho komplic sebral cigarety a další zboží. Policie pracovala mimo jiné s verzí, že jeden z pachatelů byla žena či zdravotně indisponovaný muž. Nasvědčovala tomu zvláštně rozevlátá chůze jedné z osob zachycených na kamerách. V případě odsouzení hrozí provinilcům za vraždu až dvacetiletý pobyt za mřížemi, případně i výjimečný trest.

Vojkovice (červená šipka) leží přibližně 10 kilometrů od Nelahozevsi (modrá šipka).

Vojkovice (červená šipka) leží přibližně 10 kilometrů od Nelahozevsi (modrá šipka).

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky
Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!