Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podezřelý z vraždy taxikářů měl u sebe peněženku jedné z obětí

Na fotografii je David Virgulák, kterému hrozí až doživotí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na fotografii je David Virgulák, kterému hrozí až doživotí. | foto: ČTK

PRAHA Údajný vrah tří pražských taxikářů David Virgulák měl u sebe krátce po vraždách peněženku jedné z obětí. Vyplynulo to z jeho výpovědi u pražského městského soudu, který v pondělí začal kauzu projednávat. Virgulák, jemuž hrozí výjimečný trest, tvrdí, že peněženku našel. Vinu odmítá, jde podle něho o policejní omyl. Muž dlouhodobě užívá drogy, v rejstříku má 20 záznamů za krádeže.

První taxikář zemřel v lednu 2014, další dva za jedinou noc v dubnu téhož roku. Podle státního zástupce Vladimíra Pazourka vraždil Virgulák kvůli penězům pokaždé tak, že si v centru Prahy zastavil taxi a nechal se odvézt na odlehlé místo. Tam řidiče střelil do hlavy a okradl ho. Vozem se vždy vrátil zpátky do středu metropole a tam ho zaparkoval.

„Jsem naprosto nevinnej, vražd jsem se nedopustil, je to jeden velkej policejní omyl. Taxíkama po Praze nejezdím,“ reagoval Virgulák. Ze zbraně v životě nevystřelil a auto by nedokázal řídit, řekl.

To, že u něj policie při krádeži v samoobsluze odpoledne po druhé a třetí vraždě našla peněženku druhého zavražděného, vysvětlil Virgulák obsáhlým příběhem o dvou nalezených peněženkách a pervitinu schovaném na větvi stromu. Nelogičnosti ve výpovědi omlouval tím, že v danou noc byl pod silným vlivem prášků a část událostí si nevybavuje.

Virgulák je vyučený instalatér. Soudnímu senátu podrobně popsal, jak se stal závislým na drogách. „Měl jsem stálý příjem a nevěděl jsem, za co mám peníze utrácet. Tak jsem začal víc experimentovat s drogama,“ uvedl. V době závislosti na heroinu potřeboval na dávku až 6000 korun denně, a proto skončil v zaměstnání, začal krást v obchodech a kradené věci dále přeprodával. „Pak jsem přešel na subutex, protože je levnější a je od státu,“ doplnil. V posledních letech tak prý na drogy potřeboval tisíc korun za den.

U soudu v pondělí svědčil bývalý spoluvězeň Virgulákova mladšího bratra Petra. Ten se mu údajně v cele svěřil, že David „spolykal léky a pak udělal špatnou věc“, tedy zavraždil tři taxikáře. Petr Virgulák byl prý u činů také a obával se toho, že ho prozradí povýstřelové zplodiny, pachové stopy a otisky prstů.

Podle informací ČTK policie zajistila pachové stopy Davida Virguláka v autech všech tří zastřelených mužů. Virgulákovi právníci se u soudu snažili práci policejních kynologů znevěrohodnit. Namítali například to, že pachový otisk není na rozdíl od otisků prstů individuální, a stěžovali si na to, že klientovi byly pachové vzorky odebrány čtyřikrát. „Já jsem v těch autech nebyl a nevím, na co ti psi reagovali,“ podotkl obžalovaný.

První, lednová vražda dvaačtyřicetiletého taxikáře se podle obžaloby pravděpodobně stala na silnici nedaleko Luk pod Medníkem. Další dvě vraždy pachatel přidal v noci z 10. na 11. dubna, přičemž těla šedesátiletého a pětadvacetiletého muže zanechal na cyklostezce u Uhříněvsi. Několik minut po půlnoci 11. dubna kontrolovala Virguláka policie v Praze 2, kde vnikl na oplocený pozemek. Státní zástupce ale trvá na tom, že obžalovaný přesto mohl obě vraždy stihnout.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....