Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Spor o posílání roušek seniorům je vyřešený, řekli ministři. Trestní oznámení vnitro podávat nebude

Ministři vnitra a zdravotnictví Jan Hamáček (ČSSD) a Roman Prymula (za ANO) považují spor mezi Českou poštou a Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) o distribuci roušek seniorům za vyřešený. Uvedli to v neděli v diskusních pořadech v České televizi a v televizi Prima. Trestní oznámení na SÚKL, kterým kvůli sporu hrozil Hamáček, podle Prymuly nakonec nebude vzneseno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kmet 27.9.2020 14:00

Pánové Prymulo a Hamáčku, mám dotaz: Kdo bude hradit distribuci a faktickou hodnotu těchto nepoužitelných roušek? Nebo to Pošta balila a roznášela jen tak, z plezíru, zadarmo? Nebo je třeba nějak ty miliardy, o které se navýšil státní rozpočet proúčtovat a utratit za každou cenu? Zapomínáte, že lidé nejsou blbí a že si pamatují. V teto zemi to sice trvá o trochu dléle, než je zdrávo, ale příští parlamemntní volby naznačí, kdo, kdy, kde a co.

Co vím, tak i ti, kterí ještě na jaře vykřikovali, jak se všechno zvládá mají těch chaotických akcí dost. Pracuji v maloobchodě a trávit 9 hodin denně v roušce, která je vlhká, a přes kterou se nedá dýchat je něco jiného, než být týdny doma /na jaře/ nebo 4 dny v týdnu - jak jste ve vládě schválili. Prostě nejednotný metr, největší riziko je v MHD a to nikdo neřeší.

S. Krejcar 27.9.2020 16:33

V tomto případě, je otázkou kdo je vlastně obětním beránkem !! Lhostejní zaměstnanci pošty, jež se k balenému zboží chovali jako k ..... ! Nebo politici a ředitel pošty jako zadavatel přistupovali k balení a distribuci neprofesionálně a neproškoleně. Ochrané roušky se v pracovních oborech i v ČR používají desetiletí a to nejen v lékařství a zdravotnictví. Těch provozů jež tuto ochranu mají nařízenou v pracovních předpisech a bezpečnostních nařízeních není zrovna málo.

Z. Zavadil 27.9.2020 18:17

Nikdo z vás nemá pravdu.

Rouška je OOP - a nemá ze zdravotnickým materiálem nic společného. Po 2 dnech ji lze bez obav používat - i bez obalu.

Jinak OOP byly pro penzisty. Zaměstnancům tyto zajišťuje zaměstnavatel, takže pan Kment by se měl obrátit na vedoucího, aby jej patřičně vybavil. Nicméně je celkem zajímavé, že pracovníci obchodu, se kterými jsem přišel do styku si nijak nestěžují a MHD vidím lidi celkem bez reptání orouškované - až na pár mentálně retardovaných sobeckých jedinců, kteří musí ostatním jasně ukázat, jaké oni mají lidská práva.

:-P:-P:-P

B. Michal 27.9.2020 19:00

Nemáte pravdu - po dvou dnech by neměla uživatele ohrozit případnou kontaminací virem SARS-Cov-2, ale jinými patogeny mohla být kontaminována i při přepravě v papírové, ledabyle zalepené obálce.

Navíc respirátor má falešné logo Conformité Européenne, chybí mu datum výroby i datum expirace. Takže taaky netušíte, jestli nebo do jaké míry vás vůbec ochrání.

J. Kadeřábek 28.9.2020 14:20

"Lhostejní zaměstnanci pošty" nemají ve své pracovní náplní kompletaci zásile a zabývají se jen jejich doručováním. Pokud těm zam. někdo něco nařídí musí jim dát podmínky a postupy a materiální zabezpečení. Nejsem pošťák, ale zaměstnance laskavě vynechte. Jinak výrobce distribuuje i v balení po 5 a 10 kusech. Jen to stojí drobátko jiné peníze jak po 50 ks.


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...