6. listopadu 2018 21:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podle policie je nápis na skále v Adršpachu proti srpnu 1968 přestupkem

Skalní útvar Milenci v Adršpašských skalách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skalní útvar Milenci v Adršpašských skalách. | foto: Pixabay.com

Adršpach (Náchodsko) Případ popsaného skalního útvaru Milenci v Adršpašských skalách na Náchodsku s letošního srpna policie překvalifikovala na přestupek. Jeho vyřízení postoupila Správě CHKO Broumovsko. Policie se případem zabývala pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci neznámým pachatelem. V tiskové zprávě to v úterý uvedla policie.

Nápis „21. srpen FŮJ“ se na jednom z nejznámějších skalních útvarů Adršpašských skal objevil kolem 21. srpna, na který letos připadlo 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Nápis byl ve výšce 60 metrů v místě, kde se podobný nápis objevil už v roce 1969. Letošní nápis byl zřejmě provedený křídou a v září jej smyli horolezci.

Policie uvedla, že nápis na skále byl proveden materiálem, který nebyl škodlivý pro životní prostředí. „Činem nebyla způsobena majetková škoda,“ uvedla policie.

Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko - teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v České republice. Mezi turisty jsou známé některé skalní útvary, například Milenci či Starosta a Starostová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz