Diskuse k článku: Podpořte Evropskou unii, vyzývají čeští skauti před volbami. Část členů se bouří

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 98
  • Poslední: 24.5. 2019 15:27
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Viróza 24.5.2019 15:27

Aspoň že ti mladí mají rozum :-)))

V. Rybicka 21.5.2019 22:33

Jako skaut v roce 1969 jsem přísahal na ČESKOU vlajku a slíbil bránit SVOJI vlast!!! Ne nějaký slepenec nazývaný EU.

P. Aron 21.5.2019 14:46

Nechutné. Už jednou jsem zaznamenal, že u SKAUTA začínají se prosazovat levicoví aktivisté. Hnus. Skaut má děti vychovávat k slušnému chování, úctě k základním hodnotám a neplést se do politiky.

J. Šejnoha 21.5.2019 14:32

Neziskovka SKAUT pobírající státní peníze má ve stanovách apolitičnost, tak by se toho měla držet !!!

Občané nepotřebují politické školení. Ještě ke všemu za své peníze.

M. Půbal 21.5.2019 12:55

Očekávám každou chvílí výzvu i z mateřských školek a jeslí. Jinak vyšší účast bude znamenat výhru protievropských stran.

D. Němec 21.5.2019 11:58

To ani komunisté tak neuměli manipulovat s mládeží!

F. Grimes 21.5.2019 11:25

"To ovšem vyvolalo rozsáhlou kritiku z řad členů organizace, kteří na fungování společenství 28 zemí nahlížejí skepticky."

Blbost, se skeptismem EU to nema nic spolecneho. Drtiva vetsina cechu je pro setrvani v EU, ale nemusi se jim libit aby skautove propagovaly politicke nazory. A podpora EU, a sveho soucasneho zamereni, politickym nazorem urcite je.

M. Tichý 21.5.2019 11:30

A co je "drtivé většině Čechů" přesně po tom, co skauti propagují?

Copak jako svobodní občani tohoto státu nemůžou propagovat co chtějí?

:)

A. Fafejta 21.5.2019 11:34

Propagovat za celek, pokud by nešlo o názor většiny jeho členů, je nedemokratické.

H. Poláková 21.5.2019 12:50

Vyzývat k účasti ve volbách je naopak plně v duchu demokracie. To video jsem si pustila a nikde se tam neříká nic o názoru většiny členů jakéhokoliv spolku? Jsou tam jen mladí lidé(ani to, že jde o skauty není ve videu nijak zdůrazňováno) a já to chápu tak, že ti mladí říkají každý svůj názor či pohled. Pokud to umístila oraganizace na svých oficiálních stránkách, tak asi proto, že takový přístup mladých je sympatický. Je snad v pořádku, aby se mladí zajímali o dění ve společnosti a uvědomovali si, jak je účast ve volbách důležitá?

J. Krutil 21.5.2019 17:18

pokud na videu není stejný počet skautů kteří vyjadřují nesouhlas a vysvětlí proč nesouhlasí tak lze těžko nazvat video tedy jeho účastníky demokraty a dokonce sympatickými.

F. Grimes 23.5.2019 0:19

Velmi silně pochybuji že si tu reklamu zorganizovali a financovali děti. Spíš nějaký dospělý je zneužil k propagování svého politického názoru. Vyzývat k volbám je ještě ok, ale ta část "...ideálně strany podporující setrvání v Evropské unii" už je politický názor. Přitom myslím že žádná strana přímo nechce vystoupit z EU, max. chtějí zákon o referendu. Co tím mysleli je jasný: nevolte strany kritické k EU. A skauti zde nejsou od toho aby propagovali politické strany.

P. Pruner 21.5.2019 12:36

Svobodní občané mohou propagovat co chtějí. Ale organizace mládeže má být nepolitická anebo se má po vzoru SSM prohlásit za mládež např. TOP09, STAN apod.

J. Šejnoha 21.5.2019 14:31

Pokud má neziskovka pobírající státní peníze ve stanovách apolitičnost, tak by se toho měla držet !!!

Občané nepotřebují politické školení.

F. Grimes 23.5.2019 0:09

To jako myslíte vážně? Ježiš Maria, co jste se za toho komunismu učili? Asi ne jak přemýšlet za sebe. Skautská organizace není "svobodný občan". Pokud se chce stát politickým uskupením, nebude mít právo na různé dotace, a nejspíš budou muset přeřezat vazby na mezinárodní skautské organizace, které jsou striktně nepolitické. A nejspíš budou muset změnit název.

J. Konečný 21.5.2019 11:22

Evropská unie se změnila v bolševickou obludu založenou na rozkazech, vydírání a výhrůžkách sankcemi. K nám se chová jako k nějaké nesvéprávné kolonii. Doufám, že to bolševické monstrum v dohledné době natáhne ráfky.

A. Čepek 21.5.2019 11:42

Blábolíte nesmysly. Když se vám v EU nelíbí, zvolete si Okamuru premiérem, ten vám vypíše referendum a pokud v něm získáte většinu vystupíte z EU. První, kdo pak "natáhne ráfky" bude Česká republika, která se zařadí do rodiny svobodných států jako Bělorusko nebo Doněcká republika.

J. Krutil 21.5.2019 11:55

......... se zařadí do rodiny svobodných států jako Bělorusko nebo Doněcká republika nebo Švýcarsko nebo Norsko které koncem devadesátých let splatilo státní dluh a přebytky rozpočtů začalo hromadit ve státním investičním fondu, který je dnes největším na světě. Pozitivně myslet.

D. Němec 21.5.2019 12:02

Byl pořad o Norsku dokonce i v ČT. Nikdo z nich neřekl, že by měli být v EU. Nechtějí jak říkali, platit ty EU byrokraty. Když tady přijede sousedova dcera která žije v Norsku , tak visí u domu Norská vlajka. To když někdo vyvěsí a nebo nese naší vlajku , tak je považován za nacionalistu. To je ta zvrácená politiky EU.

J. Nový 21.5.2019 11:12

Lze se zaměřit na podporu myšlení v souvislostech, kritické myšlení a práci s mediálními sděleními či rozvoj empatie apod. Aktivity jsou rozděleny podle věkových kategorií, nejvíce je jich pro náctileté, ale připraveny jsou i aktivity pro děti od osmi let. Na webu www.lidevpohybu.eu lze stáhnout i celou publikaci nebo si objednat její tištěnou verzi.

Například v aktivitě s názvem „Přijmeme, či nepřijmeme?“ účastníci v rolích obyvatel smyšlené vesnice řeší, zda a za jakých podmínek přijmou skupinu cizinců. Ta je žádá o přijetí, protože v jejich domovině vyschl zdroj vody. Aktivita s prvky dramatické výchovy učí hledat řešení, které by zohledňovalo rozdílné potřeby lidí místních i nově příchozích. V aktivitě „Hoax má krátké nohy“ se zase mladí lidé učí ověřovat informace z internetu a program „Kdo utíká z Konga?“ nabízí zamyšlení nad dopady ozbrojených konfliktů.

J. Nový 21.5.2019 11:13

„Smyslem příručky je podpořit skautské vedoucí i další vzdělavatele v práci s tématy, která nenabízejí jednoduchá řešení. Jedná se o témata, u nichž vstupují do hry různé hodnoty, pohledy a potenciálně silné emoce, a o kterých se někdy mají obavu bavit i s kamarády, protože se bojí konfliktu,“ uvádí jedna z autorek publikace Eva Malířová z organizace NaZemi.ymek

.

Dovedme si dobře představit, co se má těm mladým lidem "vysvětlit" :-)))

M. Tichý 21.5.2019 11:22

To že každý složitý složitý problém má své jednoduché řešení, které nefunguje, ale přesto si na něm nějaký populistický šmejd dokáže postavit svou poblitickou kariéru?

:D

A. Fafejta 21.5.2019 11:22

Představujete si jen to, co byste dělal Vy, jak byste jim Vy vysvětloval ty správné názory (Vaše). ;) Mladí lidé budou dál tvořit tenhle svět a je jen dobře, když si uvědomí jeho složitost. Ovšem bez strašení, to je přeci k ničemu. Každý kdo straší je ve skutečnosti sám vystrašený. Což je úplně v pořádku, každý se něčeho bojíme, jen nazývejme věci pravými jmény - strach je strachem, obavou. Každý kdo se bojí hledá cestu jak se přestat bát. A úplně každý člověk na světě má právo právě na své hledání a nacházení. V demokratické společnosti o směřování celé země rozhoduje většina ve volbách. V osobním životě si to s rozhoduje každý sám. Zaplať pánbůh za tyhle svobody.

J. Nový 21.5.2019 11:06

"Podpora mladých lidí v jejich aktivním občanství je součástí našeho poslání, pozitivně laděné video jsme proto s radostí poslali dál, s nadšením i názory hovořících,“

.

Takže byste tu aktivitu podporovali i v případě volení stran euroskeptiků? Ha, ha, ha, zase se jen odhalil jdedn z pokrytců :-(

H. Poláková 21.5.2019 13:01

Nic o stranách jsem ve videu neslyšela. Nevím samozřejmě jestli by video bylo stejně podpořeno i v případě, že by tam mladí skauti říkali něco ve smyslu, běžte volit, aby nám EU už nikdy nezakázala pomazánkové máslo, nenarovnávala banány atd. atp. Oni to ale natočili tak jak chtěli a říkali to co chtěli. Zkuste Vy natočit zase video s nějakými k EU "kritickými" nazory. Třeba mezi členy Svazu zahradkářů a možná Vám to pak také uveřejní na svých stránkách?

J. Nový 21.5.2019 14:43

Vy jste pořád nepochopila rozdíl mezi mnou, soukromou osobou a neziskovkou, která by měla být apolitická a dostává peníze od nás všech. U vás je jasné, paní Poláková, že byste okamžitě otočila, kdyby nějaká neziskjovka vyzývala k volbě euroskeptických stran. Na to bych dal ruku do ohně, jak vás a vám podobné znám. To by hned lítalo "nácků", že? :-)))

P. Zelený 21.5.2019 10:54

On je asi problém v tom, že ti, co ví vše nejlépe, doporučili k volbám nejít. Totiž čím víc lidí k volbám půjde, tím menší šance, že budou zvoleni ti nejsprávnější.

A. Alda 21.5.2019 10:04

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Přelézt z řidi Vídeňské do řiti Berlínské, pak do řiti Moskevské a z ní hned do řiti Bruselské může být snem leda tak tasemnice, škrkavky či roupu.

Čechů je to nehodné.

A. Fafejta 21.5.2019 10:36

Proč z toho děláte lezení do řiti? Zemanova tendence spolupracovat s Čínou (a učit se tam jak stabilizovat společnost) a označovat čínského prezidenta za přítele je také lezení do řiti? Podle mne nejde ani v jednom případě o lezení do řiti, ale prostě o jiný politický názor na ideální způsob hájení národních zájmů.

V. Petr 21.5.2019 11:12

Spolupráce s Říší byl také "jen politický názor," spolupráce se Stalinovým SSSR také!

Ani Hitler ani Stalin ale neplánovali nahradit Čechy na našem území migranty z Afriky, to je jejich plus oproti EU!

Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...