25. července 2010 20:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Podvodník Šaroun se dva roky skrýval v cizině, nyní ho zatkla policie

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Hoteliéra Zdeňka Šarouna, jednoho z nejvlivnějších podnikatelů 90. let, zatkla policie. Podle informací televize Nova se zpovídá z podvodu a zpronevěry ve výši několika milionů korun.

Podnikatel, který vařil i pro státní návštěvy na Hradě, se před dvěma lety zadlužil a náhle zmizel. Proslýchalo se, že v cizině zemřel. Policie ho ale nakonec zadržela v Česku. Měl cizí pas a změněnou podobu. Nyní je ve vazbě, uvedla dnes TV Nova.

"Obžalovaný se dlouhou dobu skrýval před policií, dokonce ve Spojených státech. Odtud také přišla od jisté ženy zpráva o tom, že zemřel," řekla Nově mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková.

Podnikatel Šaroun, který v minulosti vlastnil restauraci U Kolowrata ve Valdštejnské ulici v Praze 1 a také hotel s fotbalový klubem v Chrudimi, údajně způsobil škodu 11 milionů korun. Zadluženou firmu prodal cizinci, který žije v Česku, za jednu korunu.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz