Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podvodník Kohout zfalšoval senátní průkaz. Parkoval na něj

Česko

  16:54
PRAHA - Lukáše Kohouta, který proslul jako falešný asistent exministra zahraničí Kavana, bude opět šetřit policie. Důvodem je neoprávněné užívání průkazu asistenta senátora. Zástupci horní komory se kvůli tomu už na policii obrátili.

Lukáš Kohout appears in many guises but is once again being pursued for fraud foto: © ČTKČeská pozice

"Jeho (Kohoutovo) tvrzení, že je asistentem senátora, je nepravdivé. Zneužití podpisu předsedy Senátu Milana Štěcha na kartě, kterou využívá k parkování, předáváme k řešení Policii ČR," uvedla ředitelka senátního odboru vnějších vztahů a služeb Pavlína Heřmánková.

Lukáš Kohout po boku Hany Marvanové (archivní snímek z roku 2002).

Podnětem byly záběry průkazu asistenta senátora s Kohoutovou fotografií za předním sklem automobilu, které byly pořízeny ve Varnsdorfu. Fotografie byly poslány redakci serveru Parlamentní listy. Za sklem automobilu byl též průkaz z Poslanecké sněmovny.

Lukáš Kohout u soudu (archivní snímek z roku 2005).

Kohout v minulosti vystupoval jako asistent, vedoucí kanceláře nebo mluvčí Jana Kavana. Jeho jménem objednával lety do zahraničí. V roce 2006 byl za tento podvod odsouzen na 28 měsíců s pětiletou zkušební dobou.

Před třemi lety organizoval protiromské pochody v domovském Varnsdorfu (VÍCE ČTĚTE ZDE), letos neúspěšně kandidoval do Evropského parlamentu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat