Pohár ČMFS: Sparta zvládla otočit skóre

PRAHA Až dva góly střídajícího útočníka Slepičky zajistily fotbalistům Sparty vítězství 2:1 v úvodním čtvrtfinále Poháru ČMFS na půdě druholigového HFK Olomouc. Favorizovaná Sparta se celý úvodní poločas trápila, ovšem střídající fotbalisté hru oživili.

V úvodních dvaceti minutách ale vedoucí ligový tým působil dojmem, že si přijel zahrát oddechový přátelský zápas. Po dvaceti minutách mohl domácí tým mít na svém kontě čtyřbrankový náskok, neboť Spartu držel pouze brankář Grigar. Z množství šancí se ujala pouze Lukáškova hlavička. Trenér Bílek nechal doma Řepku, Horvátha či Kuliče a právě začátek zápasu ukázal, že při absenci stopera Řepky je Sparta nejvíce zranitelná v obraně.

Za postupem naopak rázně vykročili fotbalisté Liberce. Na trávníku druholigového Třince vyhráli jednoznačně 3:0, když se o góly podělili Papoušek, Frejlach a Dočkal.

Mnohem méně úspěšného výsledku dosáhl Žižkov, který doma neudržel těsný náskok proti střížkovským Bohemians. Za lídra druhé ligy vyrovnal v 66. minutě Nigerijec Ibe.

Za postupem do semifinále vykročili v Jablonci lépe fotbalisté Brna, kteří dokázali vyhrát 3:0 a soupeři současně oplatit nedávnou ligovou prohru.

Výsledky prvních čtvrtfinále Poháru ČMFS: Třinec - Slovan Liberec 0:3. Branky: 7. Papoušek, 80. Frejlach, 86. Dočkal. Rozhodčí: Jílek - Ondo, Urban. ŽK: Malíř -Liška. Diváci: 2221. Poločas: 0:1.

HFK Olomouc - Sparta Praha 1:2. Branky: 19. Lukášek - 65. a 69. Slepička. Rozhodčí: Jech - Filgas, Goňa. ŽK: Krutý - Kadlec, Kladrubský. Diváci: 1520. Poločas: 1:0.

Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 1:1. Branky: 6. Koukal - 66. Ibe. Rozhodčí: Adam - Zlámal, Lhoták. ŽK: Kalod, Procházka, Kušnír - Janů, Ibe, Kwame, Lencevič. Diváci: 1208. Poločas: 1:0.

FK Jablonec - 1. FC Brno 0:3 Branky: 31. Polách, 36. Besta, 83. Večeřa. Rozhodčí: Franěk - Košec, Teuber. ŽK: Valenta, Straka - Kubáň, Wagner, Střeštík. Diváci: 2040. Poločas: 0:2.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...