Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Pohlavní orgán za 8 tisíc, advokátka dostala trest za urážku starosty na Facebooku. S**u na ni, opáčil

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 59
  • Poslední: 5.5.2018 11:00
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Stejskal 5.5.2018 11:00

"Komplikovaná osobnost" je velmi diplomatické. Paní by udělala vše, aby se o ní psalo. Není to u ní nic nového.

M. Sedláček 5.5.2018 8:48

Uvidíme, jak to vyřeší odvolací orgán, ovšem je si třeba uvědomit, že i u jiných právnických profesí (zejména soudci, státní zástupci) se vůbec nehledí na to, zda pochybení nastalo v přímé souvislosti s výkonem povolání. Pokud advokáti stáli o taláry (byť zatím jen v trestním řízení) , aby u jednání tak prezentovali rovnost stran a profesí, pak se musí též podle toho chovat. No a konec konců myslím, že paní advokátka takto sama prokázala svoji skutečnou úroveň, takže mně stačí jako dostatečná sankce to, že věc byla zveřejněna.

D. Šimáček 30.4.2018 15:35

starosta se zachoval normálně, ale advokátní komora si tu hezky se.e do vlastního hnízda, ale proč ne pro 8 litru proc by 10 minut nediskutovali...

R. Nový 30.4.2018 13:08

Dobře, a klik let věznení by jste dali za hlášku.

"Císař pán je vů* ?

B. Michal 1.5.2018 8:52

No, jak se podaří prosadit vrácení trestného činu urážky vrchnostenské nohy, tak to bude celkem jasné. Pro představu doporučuji četbu Škutina: Presidentův vězeň a Škutina: Presidentův vězeň na hradě plném bláznů.

R. Nový 30.4.2018 10:58

Facebooková stránka je osobní věc - nikdo nikoho nenutí navštěovat mou osobní facebokovou stránku.

Jiné by bylo, kdyby někoho nazvala Č....m v televizi a nebo na oficiální stránce nějaké nějaké advokátní komory.

Na soukromé facebookové stránce by určitě měla platit svoboda slova.

Přátelé člověka znají a ví jestli je ho třeba brát s rezervou a nebo ne. A pokud by byl zákaz publikování svých osobních pocitů na své soukromé stránce, tak na těch stránkách vznikne přetvářka a to pro společnost špatné.

Svoboda slova je naprosto důležitá. Pokud někdo to nechce číst nemusí ty stránky navštěvovat, pokud se politik chce bránit, tak také může. Může na své stránce vše zveřejňovat a být transparentní a to je nejlepší a účinná obrana, pokd to Č.... není, tak to každý pochopí.

I. Vermis 30.4.2018 11:04

Tak nějak to platilo v Itálii v katolické církvi - z kazatelny se kritizovalo smilstvo, ale v soukromí se chodilo za kurtizánami. V chudších zemích do veřejného domu (chtěl jsem napsat do bordelu, ale to by mohlo vést k nedorozumění, že snad do parlamentu atp.).

F. Houžňák 30.4.2018 11:47

Stejně tak to samozřejmě platilo a platí u protestantů, muslimů a ostatních denominací, ale proč si nekopnout do katolíků, žejo, člověk při tom má takový slastný pocit, jaký je osvícený pokrokář.

I. Vermis 30.4.2018 14:37

Já jsem chodil do katolického náboženství - takže si (patrně na rozdíl od vás) hledím spíše "břevna v oku svém"... já vím, v modě je kritizovat spíše ty druhé, že?

F. Houžňák 30.4.2018 14:55

Proč "spíše ty druhé", já jsem poukazoval na to, že se u každého nešvaru běžně říká "jó, podívejte se na katolíky ...", i když to dělají všichni.

J. Novák 3.5.2018 5:09

Já tedy nevím, jak vy, ale, ač jsem docela obyčejný ateista, do bordelu nechodím, takže mě do toho vašeho "všichni" laskavě netahejte. A, na rozdíl od mnoha katolických velebníčků, jsem žádné děti nezneužil. Ale, jak říkám, nevím, jak vy, když soudíte, že katolické prasárničky dělají všichni.

F. Houžňák 3.5.2018 8:27

Určitě můžete aspoň deset z těch "mnoha katolických velebníčků, co zneužívají děti" vyjmenovat, společně s datem, kdy byli soudem odsouzeni za prokázanou vinu. Jinak jste prostý lhář. Hlavně si zanadávat na katolíky, to se člověk jako vy cítí hned tak nějak lepším, pokrokovějším.

J. Novák 4.5.2018 3:52

NO, to by byl zřejmě dlouhý seznam a gůglování nechám klidně na vás, když vás tak zajímají jména a data. prozatím si o této problematice něco přečtěte třeba zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sexu%C3%A1ln%C3%AD_skand%C3%A1ly_katolick%C3%BDch_duchovn%C3%ADch

F. Houžňák 4.5.2018 8:34

Aha, takže nemůžete pojmenovat nikoho, a oháníte se jakýmisi seznamy sestavenými lidmi, kteří katolíky nenávidí. Že jste lhář, bylo jasné hned, a teď jste to potvrdil. No, když vás to baví ...

J. Novák 5.5.2018 4:08

Řekl bych, Houžňák, že vy jste ten odkaz nečetl, že? Jinak byste nenapsal o Svatém stolci, že nenávidí katolíky. Ono se tam totiž celkem jasně píše, že Svatý stolec v určitých letech evidoval cca 3.000 obvinění kněží z pohlavního zneužití. Takže já jsem možná lhář, ale opakuji jen lži, které zřejmě dal do seznamu vrcholný orgán katolické církve. V tom případě tedy jsem naprosto stejný lhář, jako ten váš Svatý stolec. Nu, ale když vás to baví...

J. Novák 4.5.2018 3:56

A ještě poznámku, Houžňák: Někdo, aby se cítil lepším, pokrokovějším, tak nadává na Zemana, Babiše, Kalouska atd., někomu stačí, když druhým nadává do lhářů, já holt si zanadávám na katolíky. Koneckonců, ti hajzlíci nám nechali upálit Jana Husa!

F. Houžňák 4.5.2018 8:36

Já nenadávám, já jenom konstatuji realitu. "Lhář" samozřejmě není nadávka, jak se domníváte vy, ale charakteristika osoby, ať už permanentní nebo ad hoc.

J. Jurax 1.5.2018 20:33

Ehm ... ono celibát je katolický; u denominací celibát nevyžadujících holt není takové pokušení až pnutí navštěvovat vykřičené domy ...

F. Houžňák 1.5.2018 20:55

Ale, ale ... To vám nesluší, takhle hloupě argumentovat. Chcete říct, že hlavní klientelu domů radosti (tak tomu říkají Němci, Freudenhaus) tvoří katoličtí kněží, kvůli celibátu? Já bych řekl, že hlavní klientelu zde tvoří necelibátníci, co k tomu, boha máriu, žene ty, co myslíte? Ostatně, máte místo svých domněnek k ruce nějakou tu statistiku, že bordely navštěvuje víc katolických kněží než imámů, pastorů, rabínů, popů a jánevímjaksejmenují ti od buddhistů a dalších? Já bych se odvážil tvrdit, že nemáte nic a blábolíte svým obvyklým způsobem. Taky asi nevíte, že celibát neznamená, že se nesmí souložit, ale to, že se kněz nesmí ženit. To si pletete se slibem čistoty mnichů a jeptišek. Takový vzdělaný člověk a takové to má mezery ... U nás, o pár ulic dál, donedávna působil evangelický pastor, řádně ženatý, pak se ovšem rozvedl, protože osouložil několik svých evangelických oveček, a pak byl někam přeložen. Myslíte, že to bylo taky nějakým celibátem?

J. Jurax 1.5.2018 21:50

Probůh, nerozumíte žertu? A taky psanému textu - je to jediná větička?

Vyskočíte vždycky jak čertík ze škatulky ... tak si ještě rejpnu: totiž když se katolický kněz nesmí ženit, tak samozřejmě nemůže ani souložit, páč jaksi legálně nemá s kým; mimomanželský sex je přece taky pro katolíka, natož kněze, zcela fuj a bohunelibý, není-liž pravda?

F. Houžňák 2.5.2018 9:03

Rejpete si pěkně, ale bez efektu, tedy in vain, jak by řekl Angličan. Zapomínáte totiž na skvělou instituci, kterou my katolíci máme, totiž zpověď. Zasouloživší si kněz se prostě vyzpovídá, dostane napařené nějaké ty zdrávasy a jede se dál. Krásně popsáno v knize zvané Clochemerle, pro neznalé francouzského jazyka k mání i pod českým názvem Zvonokosy. Jak jsem se kdysi dozvěděl prakticky z první ruky, provozováno tak i na jižní Moravě v letech sedmdesátých. Celá vesnice to věděla a veřejně odsuzovala, nicméně tím to končilo a do kostela chodili bez reptání dál, asi pro to měli soukromě porozumění. Proč taky ne, že ano. Myslíte si, že kněžské souložení je těžší provinění než podvod, krádež, loupež a vražda, provozované například ateistou? A taky se to nesmí, viz světské zákony.

V. Košťál 30.4.2018 11:52

Nemáte právo nikoho veřejně urážet, ať už na Facebooku nebo jinde, tak je to prosté. Nepleťte si svobodu slova (nebo demokracii) s anarchií bez jakýchkoliv pravidel.

Jsou prostě limity, které není dobré překročit. Můžete někoho označit za hlupáka (viz judikát Pitomio), ale pokud byste ho nazval pohlavním orgánem, bylo by to přes čáru.

R. Nový 30.4.2018 13:10

ani před manželkou ?

J. Nový 30.4.2018 12:50

Ani na webové stránky nikdo nikoho nenutí chodit a stejně si tam majitel nemůže psát, co se mu zachce.

Pokud chcete někoho hanět, svěřte to svému papírovému deníčku. Tam to projde.

Svoboda slova je důležitá, ale ne bezbřehá. Nejsem příznivcem cenzury, ale jsem pro, že ty hranice jsou.

R. Nový 30.4.2018 13:16

Neni to pravda zákeřná je pouze pomluva.

Pokud o mě řeknete že jsem ču..... tak se vám akorát při nejlepším zasměji, ale k soudu vás dávat nebudu. A váš názor vám klidně nechám.

Pouze pokud by jste o mě šířil pomluvy které jsou důvodem ke sprostému označení Č..., tak to by bylo špatně.

Ale soudit se jen kvůli nadávce bez pomluvy, to mi přijde dětinské a pokud tam nebyl jiný důvod, tak by to soudy vůbec neměly řešit.

J. Novák 3.5.2018 5:13

V tomto případě ovšem soudy nic neřešily a podle všeho ani starosta nebyl původcem stížnosti, takže jaká dětinskost? Adovkátní komora to prostě vzala jako něco, co by advokát dělat neměl, aby nesnižoval důstojnost tohoto stavu. Ale pokud v komoře jsou takoví exoti, jako je ta "dáma" z Brna, tak pak rozhodně nelze o nějaké důstojnosti advokátského stavu hovořit.

F. Grimes 30.4.2018 14:51

Nepsala to na své nástěnce, ale na "oficiálním profilu města Břeclav", takže to psala ne pro své přátele, ale pro veřejnost. Ale jinak si myslím že má právo psát její názor na politiky i tam. A oni mají možnost na jejich stránkách její příspěvky smazat a jí bloknout. Pokud jim to přijde extra závažné můžou ji nahlásit na facebook kde jí můžou zablokovat profil, nebo můžou na policii podat trestní oznámení.

J. Novák 3.5.2018 5:06

Řekl bych, že jste na omylu. FB není žádný vás soukromý prostor, ale je to naprosto stejné médium, jako je TV či rozhlas. Vy tam máte pouze určitý prostor zapůjčený, nic jiného. A máte možnost, pokud chcete, aby na vaše stránky měl přístup pouze omezený a předem určený okruh lidí. Ale je evidentní, že paní advokátka to pojala tak, že nijak neomezila vstup na své stránky, takže její příspěvky jsou určeny pro širokou veřejnost. Ono je to tak, že pokud chci něco zveřejňovat tak, aby mi to mohlo být ve finále zakázáno na základě zákona, tak mi nezbývá, než si pořídit vlastní web. Na FB tedy rozhodně nelze chtít, aby platila svoboda slova, neboť je jen a jen na vůli soukromého vlastníka, co umožní či neumožní zveřejnit. Koneckonců, zkuste se s FB soudit, až vám nějaký váš příspěvek vymaže.

P. Aron 30.4.2018 10:53

Osobně jsem pro svobodu projevu i když se mi nemusí líbit co dotyčný říká. Nebo kdo to říká a tuto paní opravdu rád nemám. Věci typu urážka patří do občansko - právního řízení.

J. Novák 3.5.2018 5:17

Svoboda projevu? No, samozřejmě. Ovšem ta je samozřejmě omezena jednak místem, kde se takový projev koná, jednak obsahem takového projevu. Dám vám příklad: Přijdete před mateřskou školku a začnete tam dělat reklamu na bordel včetně vyjmenovávání služeb, které bordel poskytuje. Svobodně jste se projevil, ale lze předpokládat, že, pokud vás chytnou, tak vám to úředně až zas tak jako svoboda projevu neprojde.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...