Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pohlreich usvědčil kuchtíka z krádeže. Policie případ přesto odložila

Česko

  7:00
ÚSTÍ NAD LABEM - Tisíce lidí se na Facebooku baví tím, jak šéf Zdeněk Pohlreich usvědčil před kamerou kuchtíka z krádeže zlatého řetízku. Podle policie se ale nic nestalo a případ odložila. „Na stanici přišel příbuzný a řekl, že se řetízek našel,“ popsala důvody ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová, i když se kuchař na videu přiznává, že šperk prodal.

Kluk, který měl ukrást zlatý řetízek své babičce. foto: iprima.czReprofoto

Incident s krádeží zlatého řetízku se stal v polovině roku 2014 na kuchařském učilišti v Ústí nad Labem, když se natáčel nový díl pořadu Ano, šéfe!. V ukázce ze seriálu je zachycen nejdříve rozhovor známého kuchaře Zdeňka Pohlreicha s učněm, který se omlouvá, že musí na výslech, protože ukradl řetízek. V další části, po dotazu, jak u výslechu dopadl, uslyší „šéf“ pokračování příběhu s bizarní tečkou.

Kluk, který měl ukrást zlatý řetízek své babičce.

„Omlouvám se, že jsem vám kecal, šéfe. Slyšel jsem hluk, tak jsem ho dal do jiného hrníčku,“ tak zní verze Pavla B., který údajně okradl vlastní babičku. Po trpělivém dotazování Pohlreicha ale nakonec mladík uznává, že zlatý šperk ukrást sice plánoval, ale při samotné akci ho někdo vyrušil.

Proč ale mladík řetízek vzal, to z něj Pohlreich nedostal. „Chtěl jsem si koupit něco do školy. Nějaké sešity,“ tvrdil kuchtík a přitom uhýbal pohledem. „Kecáš,“ dal Pohlreich najevo, že jeho verzi nevěří.

Jak to ale se Pavlem B. dopadlo? Na videu se sice ke krádeži přiznal. Policie ale případ krátce po incidentu odložila a dále se jím zabývat nebude. „Střekovští policisté se tímto případem skutečně zabývali. K trestnému činu ale nedošlo,“ prozradila Hyšplerová.

Krátce poté, co chlapec absolvoval výslech, totiž dorazil na stanici jeden z jeho příbuzných a policii sdělil, že se řetízek našel.

Kuchař Pohlreich by velkým ohlasem na „video s řetízkem“ překvapen. „Nečekal jsem, že se kolem toho strhne taková mela,“ řekl serveru Lidovky.cz. Na výsledek celé kauzy poté už jen odpověděl. „Záhada je vyřešena!“ což doprovodil smíchem.

Bizarní výmluva kuchaře se se začala šířit jako lavina i na internetu a vznikla na něj řada parodií. Díl s kauzou se zlatým řetízkem Prima odvysílá ve čtvrtek.

Autor: