Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Komunismus byl svobodnější a Herman je vlastizrádce, tvrdí pohraničníci, jimž děkoval Zeman

Klub českého pohraničí nedávno poctěný vyjádřením vděčnosti prezidenta Miloše Zemana na sebe opět upoutal pozornost. Zatímco před pár dny Zeman oznámil, že bývalým pohraničníkům zaslal pozdravný dopis, nyní klub vytáhl proti ministru kultury Danielu Hermanovi. Vadí mu například ministrova ostrá slova na adresu KSČM a žádají jeho rezignaci. Herman přitom patří mezi prezidentovy nejméně oblíbené ministry. Klub také tvrdí, že komunistický režim byl humánnější a svobodnější než ten současný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

M. Jech

Jméno Pavel Wonka znáte?

0/0
16.6.2017 3:55

P. Han

Nezná, to se na VUMLu nebralo.

0/0
16.6.2017 8:37

O. Krenželok

Já jsem byl v 80 létech dítě a pak adolescent. Nebyl jsem zletilý. A moje rodina byla křesťanská. Nemám nic společného s komunisty. Ale to vy dobře víte. Jen jste chtěl urazit. Ale jak mě můžete urazit, když lžete? Lží se urážet nedá. Lží vypovídáte jen o sobě, a totiž že jste lhář a nemorální člověk. Tedy jsem měl v článku pravdu a vy jste jen další potrefená fanatická husa. Žijete jen svojí nenávistí. Proto lžete o jiných diskutujících. Ta nenávist vás sžírá. Rád byste váš názor povinně vnutil všem ostatním. Nesnášíte pluralitu, nesnažíte různost a divergenci. Neumíte žít ve svobodném prostoru, kde se střetávají různé směry a názory. Toužíte po unifikaci podle vaší ideologie, kterou máte v hlavě. Každého byste chtěl ohnout do předklonu před vaším vyznáním. Vy, pane, jste ten, kdo by se měl stydět a kdo má totalitní sklony.

0/0
16.6.2017 9:52

kdybyste byl tak založený, jak se snažíte nám dát na vědomí, tak byste nemohl psát to, co jste tu stvořil.

0/0
21.6.2017 12:04

P. Holecek

Tak. Ale mistni zkratkovita zblbla pochopi jen par pismenek za prvnim radkem a pak se jim v lebce rozsviti poplach a rozjedou ty svoje kolovratky...

0/0
16.6.2017 3:32

J. Škodák

Krenžolok, Vy a Vám podobní si takto představujete diskuzi a vyčítáte jiným, že předvádí jakési hotové mantry. Co děláte Vy! Zaplácáte prostor pro diskuzi demagogií a nesmysly! Tak proč se utíkalo na západ a nikdo do toho komunistického ráje východního bloku neutíkal? Platí to i dnes. Lidé se stěhují na západ a bohatí Rusi žijí na západě, proč? Nemá cenu s takovými magory diskutovat! Od koho máte úkol prezentovat zde takovou nehoráznou demegogii takovým množstvím příspěvků? Pokud jste za to placen, nebo máte z toho jiné výhody, bylo by to pochopitelné, leč amorální. Pokud to děláte z přesvědčení zadarmo, tak jste patologický případ a měl byste se léčit!

0/0
16.6.2017 9:40

O. Krenželok

Vy máváte praporem bez argumentů. Já jsem ve svém článku dával důkazy o tom, jaká byla situace v 80. letech. Vy důkazy nedáváte. Máte jen vaši víru, vaši ideologii. Bez důkazů. K tomu urážíte. A moje příspěvky jste ani nečetl. nedokázal jste je dočíst, protože vás obviňoval z vašeho zaujatého a jednostranného fanatismu. A vám je dobře v tom vašem jednostranném a zaujatém fanatismu. Nenutí vás přemýšlet. Můžete jen jako papoušek opakovat naučené fráze, a to vám vyhovuje. K čemu myslet, když to bolí...

0/0
16.6.2017 9:57

J. Škodák

Ale přečetl, abych zjistil to co jsem napsal a nejsem sám, kdo to tak vidí! Nehodlám ztrácet čas a zabývat se tím, co zde předvádíte. Jako fanatický papoušek opakujete pořád dokola to stejné a je to mlácení prázdné slámy! Kdo by ztrácel čas a námahu v takovém mlýně, kde z toho žádná mouka, tedy hodnota nevýchází? Jen blázen by to dělal! Ne, odmítám zásobovat to vaše mlýnské kolo demagogií drahocenou vodou, tedy v tomto případě časem, který teče jako voda.

0/0
16.6.2017 11:36

Y. Fetsyshkanyn

fakt fanatické pohádky, bratře v Kristu...

Pronásledování řeckokatolické církve v Československu

Pronásledování Katolické církve v Československu

Akce P

Akce K

Akce B

0/0
16.6.2017 0:54

O. Krenželok

No ano, ale nebylo tady jenom toto. Chápete ten váš úzký a fanatický postoj? Chápete, že obyčejní lidi tady žili své životy a nikoho nepronásledovali? Chápete, že chodili do práce, stavěli rodinné domy, chaty, zakládali rodiny, věnovali se koníčkům atd?

0/0
16.6.2017 1:04

Y. Fetsyshkanyn

Jistě. Typický čecháčkovský přístup - smrádeček, ale teploučko. Co tě nepálí, to tě nebolí (parafráze)

to fakt nemá cenu

XXX

0/0
16.6.2017 1:08

O. Krenželok

Ale má to cenu. Má to cenu, protože jste obnažil svůj styl myšlení. Jenom chcete šířit vaší jednosměrnou propagandu. Ta nemůže být z principu pravdivá. Protože život není černá a bílá, ale má mnoho barev. A každý režim pro někoho nese pozitiva pro někoho negativa. Já se s vámi shodnu v tom, že si nepřeji návrat vlády jedné strany, nechci vedoucí úlohu KSČ v ústavě. V tom se shodneme? Ale neshoduji se s vámi v popisu 80. let. To nebyla doby, kdy by se lidi stříleli. Normálně žili. Byla tu menší svoboda než na západě, byla mu menší životní úroveň než na západě, ale nebylo to tu jako v koncentráku. Můj postoj je objektivní, nefanatický. Váš postoj bohužel nese tyto rysy. Jsem blíže k pravdě než vy a vy to dobře víte.

0/0
16.6.2017 1:12

Š. Apolen

Chápete Krenželoku, že chodili do práce, ale ne všichni pracovat. Stavěli rodinné domy, ale ne všechen materiál na ně kupovali. Ono také sehnat materiál na stavbu, nebyla procházka růžovým sadem.

0/0
16.6.2017 1:12

"Chápete, že obyčejní lidi tady žili své životy a nikoho nepronásledovali? Chápete, že chodili do práce, stavěli rodinné domy, chaty, zakládali rodiny, věnovali se koníčkům atd?"

Ale to samé můžete napsat na období protektorátu. Pokud tím koníčkem nebylo cestovaní, tak si tu lidé také, pokud si nevšímali okupantů, mohli zakládat rodinu atd. A proto budu snad nacistickou okupaci vychvalovat či hájit?

0/0
16.6.2017 2:16

T. Beren

To pravdepodobne nepochopi. V 80 letech se mu tu zilo dobre - byl nejspis jeste dite, tak to tak nevnimal. Ale dostali me ti jeho pribuzni z Anglie, co v 80 letech lapali po dechu, kdyz tu objevili jezdici schody... Zvlastni rodina. :-)

0/0
16.6.2017 6:29

O. Krenželok

Ale já jsem tu psal, že u nich v Anglii, v jejich médiích nás vykreslovali jako poloopice, když to trošku zveličím. Chápete, že tam byla propaganda vůči východním zemím? A pouze ti Angličané, co zde přijeli, se na vlastní oči přesvědčili, že to není pravda. Že jim jejich média jejich politikové lžou tak jako nám lhali ti naši.

0/0
16.6.2017 8:20

T. Beren

O západní propagandě proti východním zemím psalo hlavně Rudé Právo. Ve svobodném světě psali novináři svobodně o zaostalosti komunistického bloku, asi jako si dnes můžete u nás přečíst o zaostalosti Kuby nebo KLDR. Pokud tomu říkáte propaganda, tak vzbuzujete soucit. Pěkný den.

0/0
16.6.2017 10:25

O. Krenželok

Mýlíte se. Jim na západě také vymývali mozky. Je zbytečné psát, že ve vás vzbuzuji soucit. Vaše emoce jsou jen váš osobní problém, který máte ve své hlavě. Můj problém to není. Týká se to jen vás. Já vím, že s obyvateli konrétně Anglie jejich média a jejich politici manipulovali. A dal jsem tady jednoznačný důkaz. Oni jim tvrdili, že jsme zaostalejší než jsme byli. A když tady přišli a viděli tady situaci v reálu, byli velice překvapení. Nebyli jsme tak zaostalí, jak si to oni představovali podle jejich propagandy. A zčásti tento jev existuje dodnes. Stále existují předsudky obyvatel západní Evropy o nás. Stále tam najdete mnoho lidí, kteří na nás pohlížejí s despektem. I když už tam není ta propaganda, tak z minulosti právě tento přezíravý přístup zůstal. A i dneska jsou překvapení, když tady přijdou, že to je tady je lepší, než si oni představovali.

0/0
16.6.2017 11:07

T. Beren

Plácáte. Já v zahraničí vyrůstal a informace o nebezpečí komunismu ve východní Evropě pro civilizovaný svět nebyly žádným vymýváním mozku. Nebezpečí komunismu je realita. O manipulaci voličů na Západě tiskem, Tatcherovou či Reaganem psal komunistický tisk - Vaše jediná zkušenost. Rozdíl v zaostalosti byl vidět nejvíce v r. 1990 - v ČR vesměs špinavé a omlácené baráky, v Praze se chodilo pod lešením, mizerné silnice, přejezdy, auta, zboží v obchodech... Ale pozor, v metru byly eskalátory! Na Západě podle Vás utajovaná skutečnost. :-))) Každý, kdo tehdy vyjel na Západ, musel mít po návratu při překročení hranice pocit, že dorazil do Mordoru. Ale Vám se nedivím, jsme zjevně každý z jiného prostředí.

0/0
16.6.2017 11:54

J. Škodák

Žil jsem na západě před rokem 1989 a není pravda, že o nás psali to, co Vy tvrdíte! Psali, že je vidět jak jsme zaostali za vývojem v Evropě a to byla skutečnost! Když jsem po několika letech poprvé přejížděl po roce 1989 autem hranice, ten rozdíl byl tak hrozný, že to vypadalo, jako by to bylo teprve po válce. Neteř musela na záchod, přišla celá bledá, protože se z toho pozvracela. Všude byly takové záchody v hospodách, na nádražích...Ta situace byla ještě horší a to nejen v tomto případě, než to média popisovala!

0/0
16.6.2017 15:18

A že tu ti zápaďáci nezůstali, když u nás bylo tak dobře a na Západě špatně. Oni k nám mohli daleko více jezdit. Proč utíkali lidé odsud na Západ a neutíkali za Západu k nám? Zkuste zapřemýšlet. Není to zase až tak složité ...

0/0
20.6.2017 12:33

Tohle soudruh Kenželok nemůže pane Čížek nikdy pochopit. Na to mu jeho Gehirnmasse nestačí.

0/0
21.6.2017 12:08

R. Primač

NDR oproti nám mělo strašné dluhy vůči západnímu Německu.Pujcovali si.To my ne.Byly jsme soběstační bez dluhů.

0/0
16.6.2017 8:17

M. Veselý 287

Svině mohly svobodně svinit život slušným lidem... A zase by chtěly.

0/0
15.6.2017 23:56

Y. Fetsyshkanyn

když místní rudohnědá zgerba při obhajování zločinů komustických vrahů neví kudy kam, vytáhne imigranty...

0/0
15.6.2017 23:56

Legalni "Klub vrahu" ? A president je oslavuje? No, to Cesko to pekne dopracovalo. A jeste si Zemana opet zvoli, to bude zse ostuda pro narod, ktery ma zato, ze jej cely svet obdivuje.

0/0
15.6.2017 23:43

Y. Fetsyshkanyn

Tím je pro mě na stejné morální úrovni jako oni "stateční" pohraničníci, kteří stříleli do dětí a do ženských, které se chtěly dostat zpoza drátů socialistického ráje

#SorryAko

0/0
15.6.2017 23:54

S. Stardust

Pár povzbuzujících odkazů nejen pro putlerovský žebrákostán ať se můžou kochat, když Putler pindá, že mají jako každý rok našlápnuto k světlým zítřkům. Tyto odkazy by měli sledovat i krvelační vrazi od PS, protože až to kvůli ropě začne, tak se vkusně zhoupnou mezi prvními...

http://zenrus.ru/

http://www.kurzy.cz/zpravy/424938-iea-globalni-prebytek-ropy-se-nesnizuje-a-pretrva-cely-rok-2017-i-pres-snahy-opecu-a-jeho/

0/0
15.6.2017 22:47

T. Urbanec

Ti lidé, veřejně propagují zločiny bývalého režimu. Pohraničníci byli prachsprostí vrazi. Nevím, zda lidem dochází to, že oni nebránili hranice proti útoku zvenčí, oni bránili lidem, aby mohli jít pryč. Jen na hranicích s Rakouskem zavraždili 777 lidí. Při "ochraně" hranic jich sice zemřelo 654, z toho však pouze 10 při přestřelce s "narušiteli". A tvrdit, že jednali v rámci zákonů, tak to je maximální ubohost. Protože příslušníci SS, také jednali v rámci zákonů. A dnes může tahleta pakáž veřejně hlásat své nesmysly. A lidé jim to jsou schopni žrát. A už si nikdo nevzpomene na to, že sice měli všichni práci, ale nebylo si čím utřít zadek. Že před 25 roky byla 2x vyšší. Že základním kriteriem pro přijetí na VŠ byl správný kádrový profil, atd. A opět je mi smutno z toho, že k této rudé stalinististické pakáži se hlásí i prezident, který sám tvrdí, že bojoval proti předchozímu zločinnému režimu.

0/0
15.6.2017 22:37

zabíjet lidi na hranicích, když se chtějí zbavit bolševíků a jít pracovat třeba do Norska na naft.plošinu, vyžaduje být hloupým fanatikem s velkou dávkou choré nenávisti ke všem jiného --lidštějšího názoru. Tak uboze se nechovali ani fašisté.

0/0
15.6.2017 21:55

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....