Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pokusíme se o zázrak, věří Boleslav

Česko

PALERMO Jenom velký obrat udrží ve čtvrtek v Palermu fotbalisty Mladé Boleslavi ve hře o postup do základní skupiny Poháru UEFA. Středočechy do svízelné pozice před dvěma týdny uvrhla prohra 0:1, když sicilský celek ve městě automobilů udeřil v poslední minutě. Aby tým kouče Zdeňka Ščasného mohl pomýšlet na základní skupinu, musí v Palermu minimálně jednou skórovat a přitom neinkasovat.

Ze složitého výchozího postavení si ale Mladoboleslavští těžkou hlavu nedělají. „Byl by nesmysl, abychom tam jeli se strachem, stejně tak, kdybychom nabubřele říkali, že postoupíme,“ řekl novinářům Ščasný. „Naší povinností zkrátka je navázat na poslední zlepšující se výkony a po zápase se uvidí, na co to bude stačit.“

Boleslavští by neradi své letošní vystoupení v Poháru UEFA skončili hned v prvním kole. V minulé sezoně ve své premiéře v pohárech dokráčeli právě až do základní skupiny, přičemž v prvním kole vyřadili i slavný Olympique Marseille.

„Rozhodně do Palerma nejedeme na výlet. Pokusíme se o zázrak. Český fotbal by nějaký tým v základní skupině potřeboval,“ řekl záložník Petr Voříšek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!