Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nasdílel na 80 filmů. Filmové společnosti vysoudily na pirátovi 750 tisíc korun

Česko

  12:41
PARDUBICE - Tomáš Polívka musí zaplatit čtyřem filmovým společnostem zhruba tři čtvrtě milionu korun plus úroky jako náhradu škody za porušení autorských práv. Rozhodl o tom nepravomocně v soud v Pardubicích.
Pirátství (ilustrační foto)

Pirátství (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Polívka umístil na internet ke stažení zhruba osm desítek českých i zahraničních filmů. Už před dvěma lety mu soud uložil v trestním řízení osm měsíců vězení s podmíněným odkladem na 18 měsíců, v nynějším občanskoprávním procesu rozhodoval soud na základě žaloby filmových společností.

Tomáš Polívka nahrál v letech 2009 až 2012 v Hořicích na Pardubicku a několika dalších místech na Chrudimsku snímky na takzvaný filehostingový server, který umožňuje ukládání dat, aniž by k tomu měl souhlas od držitelů autorských práv. O možnosti filmy stáhnout informoval na diskusním internetovém fóru.

Poškozeným společnostem Bontonfilm, Filmexport Home Video, Hollywodd C.E. a AQS soud přiřkl náhradu škody 734.593 korun, k níž přistupují úroky přes osm procent ročně od 5. července 2014 do zaplacení a náklady řízení

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!