Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Polanského dojala podpora

Česko

GSTAAD Slavný filmový režisér Roman Polanski poprvé od svého zadržení švýcarskou policií poděkoval za podporu, kterou mu vyjadřují lidé z celého světa. Umělec byl prý „ohromen počtem zpráv“, které dostával jak do vězení, tak i na svou chatu v alpském letovisku.

„V těch nejtěžších chvílích byl pro mě každý vzkaz zdrojem útěchy a naděje. A to platí i v mé současné situaci,“ napsal umělec v dopise pro francouzského filosofa Bernarda Henri Levyho, který je jedním z jeho největších příznivců. Dopis byl poté zveřejněn na internetu. Jedná se vůbec o první komentář ze strany umělce k případu svého obvinění ze sexuálního styku s nezletilou dívkou.

„Byl jsem ohromen počtem vzkazů vyjadřující podporu a sympatie. Dostával jsem je do vězení ve Winterthur a dostávám je i sem, na svou chatu v Gstaadu, kde trávím dovolenou s ženou a dětmi,“ napsal Polanski příteli. „Přicházejí mi zprávy od sousedů, od lidí z celého Švýcarska... z celého světa,“ pokračuje v dopise. „Chtěl bych, aby každý z nich věděl, jak je povzbudivé slyšet lidské hlasy solidarity v ranním mailu, když je člověk zavřený v cele,“ dodal.

Režisér byl do domácího vězení na svou chatu „Milky Way“ propuštěn 4. prosince. Očekává zde rozsudek, zda bude vydán zpátky do Spojených států, kde by měl být souzen na základě zatykače starého třicet let. Je v něm obviněn z nezákonného sexuálního styku s třináctiletou dívkou. Švýcarský soud by měl rozhodnout o dalším osudu Polanského už na začátku ledna.

Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...