Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policejní dodávka srazila chodce, na místě zemřel

Česko

  22:39
ŽATEC - Na jihozápadním kraji průmyslové zóny Triangle u Žatce ve středu večer zahynul chodec. Na vedlejší silnici ze Staňkovic do Bítozevse ho srazila policejní dodávka a na místě zemřel.
Sanitka - ilustrační foto

Sanitka - ilustrační foto foto: ČTK

Operační důstojník policie potvrdil, že šlo o vozidlo dopravní policie, které jelo bez zapnutých majáků k nehodě. Přesné okolnosti nehody podle něj vyšetřuje inspekce.

ČTĚTE TAKÉ:

Nehoda se stala zhruba v 19:40. Silnice byla úplně uzavřena a dopravu policie odklonila přes průmyslovou zónu. "Opravdu došlo k nehodě mezi služebním vozidlem policie a osobou, která šla po vozovce," řekl důstojník. Potvrdil, že šlo o dodávku typu VW Transporter, které má dopravní policie v každém okrese na výjezdy k dopravním nehodám.

Podle předběžné verze jeli policisté k dopravní nehodě bez zapnutých majáčků v místě nehody se vyhýbali jinému vozidlu. Dechová zkouška u řidiče byla negativní, další příčiny se vyšetřují. "Víc budeme vědět asi až ráno, na místě jsou pořád vyšetřovatelé," dodal důstojník. Policisté se po nehodě snažili sraženého muže udržet při životě, záchranáři ale po svém příjezdu konstatovali smrt.

Průmyslová zóna Triangle je umístěna v areálu bývalého vojenského letiště Žatec, které používaly ještě v 90. letech minulého století stíhačky MiG-29. Po odchodu armády letiště zpustlo a v roce 2002 ho převzal Ústecký kraj.

Přestavba na obří průmyslovou zónu stála už asi 2,5 miliardy korun, z velkolepých plánů na 13 tisíc pracovních míst ale sešlo a v celé zóně funguje jen jedna továrna, v níž pracuje 620 lidí. Ta je na druhém konci zóny, než na kterém došlo k dnešní nehodě, přímo u něj se ale dostavují tři továrny, které mají zahájit příští rok provoz a už nabírají zaměstnance.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat