17. srpna 2012 13:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policejní hlášení: Muž chtěl odletět na koštěti jako Harry Potter

Harry Potter na koštěti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Harry Potter na koštěti | foto: Reprofoto

BRNO Patrně duševně narušený muž vylezl v Brně na komín s koštětem a tvrdil, že s na něm odletí. Policistům se agresivního muže podařilo uklidnit a následně byl převezen do psychiatrické léčebny. Neobvyklý případ povolil uzdu fantazie policejního mluvčího, který jindy suchou zprávu pro média proměnil v příběh z kouzelných Bradavic.

„Jak v pověstných Bradavicích si museli dnes připadat někteří policisté. Ranní zákrok proti netopýrům o několik hodin později trumfla hlídka obvodního oddělení Brno-střed,“ píše poručík Pavel Šváb v tiskové zprávě, která se začíná šířit sociálními sítěmi.

O přehlížené oblasti literatury policejních tiskových zpráv jste se mohli v květnu dočíst v magazínu Pátek Lidových novin. Mluvčí jsou většinou svázáni přísnými pravidly a jejich témata často nepatří k těm nejzajímavějším.

ČTĚTE VÍCE:

„Číst takové zprávy je jako poslouchat houslistu cvičícího stupnice. Jenže právě tady mezi jednotlivými mluvčími zazáří skuteční virtuosové, kteří dokážou i takové všední cvičení zahrát způsobem, který bere dech,“ všiml si Ondřej Formánek, který sestavil seznam nejtalentovanějších literátů v policejní uniformě. ČTĚTE VÍC

A právě mezi ně by se mohl zařadit také Pavel Šváb z Brna. Přesvědčte se sami, tiskovou zprávu uvádíme v plném znění:

Agresivní muž na lešení

Jak v pověstných Bradavicích si museli dnes připadat někteří policisté. Ranní zákrok proti netopýrům o několik hodin později trumfla hlídka obvodního oddělení Brno-střed.

Přivolal ji pozorný občan, který si všiml muže sedícího na komíně mávajícího ručníkem. Když přijela hlídka na místo, pod lešením postávala skupina dělníků, kteří měli na domě provádět rekonstrukci. Neznámý v tu chvíli seděl na lešení.

Když se hlídka k muži přiblížila, zjistila, že má v ruce koště. Muž začal tvrdit, že na něm létá a dolů se dostane sám. Na to pochopitelně hlídka nemohla přistoupit, zvláště když se pán s koštětem nepředstavil jako Harry Potter, ale policistům tvrdil, že se jmenuje „§ 30“.

Hlídce se nakonec podařilo agresivního muže bezpečně dopravit z lešení dolů. Na zemi si ho převzali lékaři a převezli jej do psychiatrické léčebny. V současné době policisté zjišťují jeho pravou totožnost.

por. Pavel Šváb, 17.08.2012

mevMartin Nevyhoštěný