4. března 2019 13:11, aktualizováno  13:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policejní honička v Praze: pachatel přejel chodce, policisté mu prostřelili okno

Vozidlo, které policistům ujíždělo při zásahu v pražské Kamenické ulici. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vozidlo, které policistům ujíždělo při zásahu v pražské Kamenické ulici. | foto: Týdeník policie

PRAHA Divoký zásah mají za sebou policisté v hlavním městě. Při pondělním zatýkání podezřelého cizince v Kamenické ulici totiž museli použít služební zbraň. Ozbrojený pachatel v terénním voze se jim pokoušel ujet po chodníku, přičemž srazil jednoho chodce. Zastavily jej až proražené pneumatiky. Policisté ho poté dopadli v nedalekém parku.

„Kriminalisté z oddělení, které se zabývá odhalováním násilné trestné činnosti prováděli zadržení nebezpečného ozbrojeného pachatele podezřelého z vydírání,“ odůvodnil neobvyklý zásah, jenž proběhl v pondělí krátce po poledni na pomezí pražských Holešovic a Letné, mluvčí policie Jan Daněk.

Podle jeho slov se kriminalisté pokoušeli zadržet pachatele vozidla. Ten ovšem s autem najel na chodník, kde tou dobou šli lidé, a začla jim ujíždět. Jednoho chodce srazil a poranil jej na koleně.

Policisté proto proti  černému terénnímu vozu Range Rover použili služební zbraň.  Zasáhli jej do bočního skla u spolujezdce, které prostřelili. Ani to však řidiče nepřimělo k zastavení. 

„Při ujíždění posléze najel na vyvýšený schůdek, od něhož si prorazil dvě pneumatiky. Pokračoval dále ještě přibližně sto metrů, kde vozidlo zastavil a začal utíkat do parku Stromovka. Tam jej policisté zastihli a zadrželi,“ přiblížil zásah mluvčí Daněk.

Zraněného chodce, stejně tak pachatele, jenž si stěžoval na srdeční problémy, odvezla po incidentu záchranná služba.

Skutečnou identitu zadrženého podle Daňka policisté zatím neznají. V uplynulých 14 dnech, kdy se podle nich dopustil vydírání za použití zbraně, se zřejmě prokazoval falešnými doklady. Společně s ním byla ve vozidle zadržena i žena, která se rovněž pokusila utéct. Kamenická ulice byla po dobu vyšetřování uzavřena.

rsaRobert Sattler, ČTK