29. října 2018 12:27, aktualizováno  15:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policejní prezident Tuhý končí ve funkci, bude velvyslancem na Slovensku

Policejní prezident Tomáš Tuhý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní prezident Tomáš Tuhý | foto: MAFRA

PRAHA Policejní prezident Tomáš Tuhý končí ve funkci, stane se velvyslancem na Slovensku. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí obdržel jeho žádost o propuštění ze služebního poměru, sdělil tiskový odbor ministerstva. Česká vláda schválila jmenování Tuhého velvyslancem na Slovensku letos v červnu.

Podle Hamáčka bude po odchodu Tuhého pověřen řízením policie jeho nynější první náměstek Martin Vondrášek a později se uskuteční standardní výběrové řízení. Policejního prezidenta ustanovuje do funkce ministr vnitra.

Tuhý dříve v médiích uvedl, že neplánuje odejít z místa policejního prezidenta předčasně. Mandát mu měl vypršet v dubnu příštího roku. Podle deníku Právo skončí Tuhý ve funkci ve středu 31. října.

„Není nic tajného, že pan policejní prezident nastoupí na funkci velvyslance v Bratislavě, nicméně musíme zprocesovat všechny náležitosti, takže zítra (v úterý) bude tisková konference, kde se k tomu vyjádříme v detailu,“ řekl dopoledne ministr.

Hamáček připomněl, že vláda Tuhého navrhla do hodnosti generálporučíka. „I jako poděkování za to, jakou službu odvedl této zemi. To, že jsme šestá nebo sedmá nejbezpečnější země na světě, tak to je i odraz práce policie a jejího prezidenta,“ řekl Hamáček. Prezident Miloš Zeman Tuhého povýšil v neděli.

Tuhý u policie pracuje 27 let, je držitelem bezpečnostní prověrky na stupeň Tajné. Kariéru u policie začal na obvodním oddělení ve Městě Albrechticích, které později také vedl. Působil jako ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a dále jako náměstek policejního prezidenta. Policejním prezidentem se stal v dubnu 2014. Je mu 46 let.

Z postu české velvyslankyně na Slovensku odešla letos koncem dubna Livia Klausová, manželka bývalého prezidenta Václava Klause. Ambasádu dočasně vede jako chargé d’affaires Pavel Sladký, vedoucí politického a obchodně-ekonomického oddělení velvyslanectví.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR ÚDRŽBY VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč