26. dubna 2013 18:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policejní razie v hernách. Majitelé prchali s 'černými' automaty pryč

Výherní automaty - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výherní automaty - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Hodně napilno měli v minulých dnech provozovatelé nelegálních heren v Česku. Policie totiž v noci na středu zahájila velkou razii a ti, na které si policie nedošlápla jako první, se snažili odvézt automaty rychle pryč a zamést po sobě stopy. Podrobnosti k zátahu uvolní policie až po víkendu.

"Akce byla dlouhodobě připravovaná a proběhla na několika místech v Praze i jinde v České republice," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Bližší podrobnosti sdělit odmítla. "Kriminalisté si to nepřejí, protože na tom dosud intenzivně pracují," zdůvodnila mluvčí. Policie na příští týden chystá tiskovou konferenci, kde o razii v hernách provozovaných v rozporu s platnými vyhláškami měst řekne více.

Zrušená herna v metru na Florenci

Zrušená herna v metru na Florenci

Okolnosti razie se však podařilo zaznamenat občanskému sdružení Občané proti hazardu. "Kolega šel v metru na Florenci, kde byla jedna nelegální herna, a všiml si, že je na ní cedule 'Mimo provoz'," vysvětlil aktivista Matěj Hollan, jak na zavírání heren náhodou narazili.

Rychlé stěhování

Předseda sdružení Občané proti hazardu Martin Svoboda pak sedl do auta a objel další herny, o kterých věděl, že fungují nelegálně. "Zjistil jsem, že jsou všechny pozavírané. A ty které nebyly, tak jsem viděl, že je jejich majitelé stěhují," popsal Svoboda. Automaty nakládali do dodávek a odváželi pryč.

Jak dodal, hezky se v tu chvíli ukázalo, jak jsou tyto nelegální herny provázené s těmi oficiálními. "Mám to nafocené, jak auta oficiálních sítí heren odvážejí automaty z těch černých heren," řekl serveru Lidovky.cz předseda sdružení Občané proti hazardu. Podařilo se mu natočit i muže, který seškrabával jména osob zodpovědných za provozovnu z výlohy jedné z heren.

Herna Nemesis, v pozadí zaměstnanec v modrém tričku seškrabává cedulku, že tam kdy nějaká nelegální herna byla.
Rychlé stěhování herny Nemesis

Rychlé stěhování herny Nemesis. V pozadí zaměstnanec v modrém tričku seškrabává cedulku, že tam kdy nějaká nelegální herna byla.

"Policisté nemohli udeřit na všech místech najednou a navíc o všech třeba ani neví. Takže si myslím, že ještě dnes se z některých heren automaty narychlo stěhují," dodal Svoboda. Podle něj se policejní zátah mohl týkat více než stovky heren.  

K TÉMATU:

Razii uvítala i organizace Transparency International. "Za překvapivý a rozsáhlý zátah proti nelegálním hernám je třeba policii pochválit," uvedl Vladan Brož.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...