Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie a hasiči zasahovali u podezřelé zásilky, která přišla BIS. Do budovy se nedostala

Česko

  13:45aktualizováno  15:59
Praha - Policie a hasiči zasahovali u podezřelé zásilky, která přišla na adresu pražské budovy Bezpečnostní informační služby (BIS). Do objektu se ale zásilka vůbec nedostala, podle mluvčího BIS Ladislava Štichy pošta kvůli bezpečnostním opatřením nechodí přímo do budovy.

„Jde o standardní postup. Z bezpečnostních důvodů nám pošta nechodí do budovy, ale přes P.O. Box. Předtím než si ji přebíráme a dostane se do budovy, tak prochází standardní bezpečnostních kontrolou a čas od času se stane, že detektor ohlásí, že by v zásilce mohlo teoreticky být něco špatného,“ vysvětlil serveru Lidovky.cz Šticha.

Zachránil nespočet životů. BIS odhalila 20 let utajovaný projekt, kterým pomáhá i v Afghánistánu

Tajná služba podle něj v takovém případě musí zkontaktovat policisty, kteří na místo přijedou preventivně společně s hasiči a záchrannou službou. Strážci zákona si prý poštu pak převezmou, odvezou ji a takřka ve sto procentech případů následně zpravodajcům oznámí, že šlo o planých poplach.

„Naše detektory jsou záměrně velmi citlivé. Stačí tedy, když někdo, kdo nám zašle poštu s dotazem, předtím lepil letadýlka, zůstal mu aceton na prstech, a už je to detekováno tak, že je v obálce chemická látka,“ přiblížil mluvčí BIS Šticha.

07.června 2019 v 14:30, příspěvek archivován: 07.června 2019 v 15:58

Zásah @PolicieCZ před budovou BIS skončil. Jednalo se o standardni opatření souvisejicí s detekováním podezřelé zásilky. Ta byla odvezena ke kontrole obsahu a případnému potvrzení či vyvrácení, zda šlo o nebezpečnou zásilku.

„Zásilka byla odvezena ke kontrole obsahu a případnému potvrzení či vyvrácení, zda šlo o nebezpečnou zásilku,“ uvedla BIS na Twitteru po ukončení policejního zásahu. 

Autoři: ,

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Manažer/ka péče o zákazníky

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Mohlo by vás zajímat