24. září 2012 7:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kdo zavinil otravy? Policie dnes zveřejní výsledky pátrání

Policie objevila v garáži nedaleko sídliště Jižní Svahy ve Zlíně skladiště s asi 500 lahvemi podezřelého alkoholu. Vedle lahví bylo nalezeno i několik set etiket několika likérek.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie objevila v garáži nedaleko sídliště Jižní Svahy ve Zlíně skladiště s asi 500 lahvemi podezřelého alkoholu. Vedle lahví bylo nalezeno i několik set etiket několika likérek. | foto: ČTK

PRAHA Policisté by dnes měli zveřejnit, k jakým výsledkům dospěli ve vyšetřování kauzy metylalkoholu. Podle nedělního vyjádření policejního prezidenta Martina Červíčka měla policie již o víkendu v případu jasno a zabývala se pouze jednou vyšetřovací verzí. Dostala se prý k předpokládanému vrcholu pyramidy výrobců alkoholu s metanolem.

Kriminalisté do neděle obvinili 41 lidí, 17 z nich skončilo ve vazbě.

Nejvíce stíhaných je z Moravskoslezského kraje. Výrazný posun ve vyšetřování přinesla podle Červíčka čtvrteční akce zlínských kriminalistů, při které v Opavě zajistili 6000 litrů tekutiny, s největší pravděpodobností metanolu.

ČTĚTE TAKÉ:

Dnešní informace by se měly týkat pouze kauzy, která je spojena s otravami jedovatým alkoholem. Na základě údajů získaných při vyšetřování se však kriminalisté budou zabývat i dalšími případy nelegální výroby lihovin.

V Česku již kvůli metylalkoholu zemřelo 24 lidí, případy otrav se rozšířily do devíti krajů republiky. Desítky lidí byly hospitalizovány, řada pacientů bude mít doživotní následky, někteří například oslepli. Kvůli šíření jedovatého alkoholu platí v Česku od 14. září prohibice na tvrdý alkohol.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!