22. ledna 2018 14:04 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie by brzy měla dostat usnesení o vydání Babiše a Faltýnka, pak bude pokračovat v trestním stíhání

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (uprostřed) a první místopředseda hnutí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda hnutí ANO Andrej Babiš (uprostřed) a první místopředseda hnutí... | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Policie by měla brzy dostat sněmovní usnesení o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Rozhodnutí odcházejí z dolní komory v pondělí.

„Předpokládám, že se tak již stalo,“uvedl předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Usnesení podepsal v pátek poté, co dolní komora s vydáním Babiše a Faltýnka souhlasila, a předal je k odeslání. Elektronickou cestou obdržela policie zprávu podle informací předsedy mandátového a imunitního výboru Stanislava Grospiče (KSČM) už v pátek. V pondělí bylo policistům vypraveno usnesení v papírové podobě.

Babiš i Faltýnek řekli novinářům, že aktivně požádají mandátový a imunitní...
KVĚTEN - Státní zástupce Jaroslav Šaroch zrušil stíhání místopředsedy hnutí ANO...

Zákon o jednacím řádu dává Sněmovně pro odeslání dokumentu policii pětidenní limit od přijetí usnesení. Vedle předsedy dolní komory usnesení podepisuje také ověřovatel schůze.

Trestní stíhání bude pokračovat

Až policie vyrozumění od Sněmovny dostane, vypracuje a zašle oběma poslancům rozhodnutí o pokračování trestního stíhání. Nyní je stíhání přerušeno v souvislosti s říjnovými volbami. Babiš a Faltýnek v nich své mandáty obhájili, a nabyli tím poslaneckou imunitu v plném rozsahu.

Poprvé poslanci vydali představitele hnutí ANO ke stíhání loni v září. V souvislosti s padesátimilionovou evropskou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo byli obviněni o měsíc později. Babiš i Faltýnek vinu popírají, mluví o politických motivech stíhání. Spolu s nimi v případu figuruje dalších devět lidí. Patří k nim Babišova manželka Monika Babišová a jeho dvě dospělé děti z prvního manželství.

ČTK
J. Čížek 15:00 22.1.2018

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.