Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Muž před havířovským obchoďákem zbil expřítelkyni, dopadli ho v Českém Těšíně

ilustrační snímek foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Po devětatřicetiletém muži, který je podezřelý z násilné trestné činnosti, pátrali dnes v kraji policisté. Podle dosavadních informací ve čtvrtek v Havířově zranil při potyčce expartnerku. V odpoledních hodinách policie oznámila, že muže dopadla v Českém Těšíně, tedy necelých dvacet kilometrů od Havířova, u česko-polských hranic.
  9:17aktualizováno  15:06

Podle policie je muž nebezpečný. „Lidé by se ho proto neměli snažit zadržet, ale pokud mají jakékoliv informace o jeho pohybu nebo místu pobytu, tak ať určitě hned volají linku 158,“ konstatovala dopoledne moravskoslezská policejní mluvčí Pavla Jiroušková a sdělila informace o vzhledu hledaného muže středního věku.

Žádné bližší okolnosti jak k potyčce, tak k hledanému muži, například zda jde o recidivistu, policie nepřidala.

V následujících hodinách policisté muže dopadli. „Muž byl zadržen v Českém Těšíně. V tuto chvíli kriminalisté s mužem činí procesní úkony,“ řekla Jiroušková odpoledne s tím, že jakmile to bude možné, uvolní policie více informací. Stejně tak dle zákona vyzvala k odstranění osobních údajů podezřelého.

Podle zdroje iDNES.cz muž před jedním z havířovských obchodních center napadl svou expartnerku a zbil ji do krve. Policie to zatím nepotvrdila.

Autor:
Témata: policie, Havířov