25. července 2017 7:37, aktualizováno  12:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie v Praze pátrala po dvou sestrách. Noc strávily na hřišti v dřevěném vláčku

Dětské hřiště (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dětské hřiště (ilustrační foto). | foto: Petr Lemberk, MAFRA

PRAHA Policisté pátrali po dvou sestrách ve věku devět a šest let z Prahy. Pohřešování dívek oznámil jejich otec, podle kterého byly dívky naposledy viděny v pondělí odpoledne v místě bydliště v Kyselově ulici v Praze 8, informovala Policie ČR na svém webu. Dívky byly nalezeny v úterý ráno, obě jsou v pořádku.

Děti byly podle otce viděny před zmizením naposledy v pondělí kolem 14:00 na dětském hřišti v Kyselově ulici. „Díky poznatkům od občanů, kteří viděli pátrací relaci v médiích a od rána začali volat na linku 158, byly dívky nalezeny,“ oznámil mluvčí policie Jan Daněk. Policejní hlídka objevila sestry v 08:15 na dětském hřišti v Toruňské ulici, zhruba čtyři kilometry od jejich domova.

„Podle všeho dívky strávily celou noc venku, schované v dřevěném vláčku na dětském hřišti přikryté dekou,“ sdělil Daněk. Policisté dívky po nalezení vzali na služebnu do tepla, dali jim suché oblečení a jídlo. „Nyní se budou okolnostmi jejich útěku zabývat kriminalisté a pracovníci orgánu sociálně-právní ochrany dětí,“ doplnil policejní mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz