25. srpna 2017 14:41, aktualizováno  18:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policie odvolala pátrání po třináctileté dívce z Pardubic. Vrátila se v pořádku domů

Pohřešovaná Kateřina Posoltová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohřešovaná Kateřina Posoltová. | foto: Archiv policie.cz

PARDUBICE Policie odvolala pátrání po třináctileté dívce z Pardubic, která ve čtvrtek odpoledne odešla za svou kamarádkou a ve smluvený čas nepřišla domů. Dívka se v pátek sama vrátila k rodičům a je v pořádku, řekla mluvčí krajské policie Eva Maturová. Po zveřejnění pátrání na webu policie přijala tři anonymní oznámení.

Anonym podle mluvčí opakovaně oznámil, že dívka nežije. „Z těchto důvodů bylo okamžitě vyhlášeno Dítě v ohrožení. Nakonec se ukázalo, že žena, která to anonymně oznamovala, se už něčeho podobného, tedy nesmyslného oznámení, v minulosti dopustila v jiném kraji,“ uvedla Maturová. Policii se již podařilo zjistit, komu patří číslo telefonu, z něhož byla oznámení učiněna.

Naposledy byla dívka viděna ve čtvrtek na zastávce u obchodního domu Kaufland v pardubických Polabinách. Podle policie řekla pohřešovaná kamarádce, že jede na nádraží za svým kamarádem z Chrudimska.

ČTK
L. Křivan Zaplať Pánbůh ! 21:07 25.8.2017

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ ELEKTRONIKY V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Liberecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč