9. září 2018 11:14, aktualizováno  11:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nic netušícího chodce napadl dlažební kostkou, ztloukl ho do bezvědomí. Teď po něm pátrá policie

Útočník zachycený na pouliční kameře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník zachycený na pouliční kameře. | foto: Twitter, Policie ČR

PRAHA Pražští policisté hledají útočníka, který koncem srpna v Praze 5 ztloukl chodce na ulici dlažební kostkou. Napadený muž ztratil po brutálním útoku vědomí, lékaři mu rány na hlavě ošetřili několika desítkami stehů.

Kriminalisté případ kvalifikovali jako těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. V případě vypátrání a odsouzení hrozí pachateli až deset let vězení. V tiskové zprávě to v neděli uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Případ se stal 28. srpna v ulici Vratislavova brzy ráno. Poškozený i pachatel kolem sebe prošli bez povšimnutí po chodníku. „Jakmile hledaný prošel kolem poškozeného, popadl na zemi ležící dlažební kostku. S tou přiběhl k nic netušící oběti a začal ji tlouct do hlavy,“ popsal událost Hulan. Kriminalisté našli nedaleko místa incidentu prázdnou peněženku poškozeného, domnívají se proto, že se hledaný chtěl obohatit. Poškozený ale v peněžence neměl už před událostí ani korunu.

Kriminalisté mají k dispozici krátké video, kde je hledaný muž zachycen. Zatím se ho nepodařilo vypátrat a zadržet. Pokud někdo z občanů hledaného útočníka zná, má předat informace na linku 158.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz