Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Letošní policejní záhady? Krádež naloženého selete a pátrání po Křemílkovi

"Vůz tam sjel do příkopu, ale dva muži, kteří v autě byli, dál prchali pěšky. Policisté proto k jejich zastavení použili i tři varovné výstřely," doplnila mluvčí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy "Vůz tam sjel do příkopu, ale dva muži, kteří v autě byli, dál prchali pěšky. Policisté proto k jejich zastavení použili i tři varovné výstřely," doplnila mluvčí. | foto: MAFRA - Michal Šula

OSTRAVA I humorné situace přináší práce policistů a kriminalistů. Ti moravskoslezští například letos řešili krádež již naloženého selete z ledničky. Hledali pachatele, který připomínal Křemílka i Vochomůrku, v jiném případě pak herce z amerického filmu Requiem za sen, řekla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Vysvětlovat policii měl co i zloděj estét. V prodejně s oblečením si vybral tři trička, která se mu líbila. Vadily mu ale plastové knoflíky. "Nevypadaly pěkně. K tričkům se nehodily. Tak jsem je sundal," řekl později při výslechu. Neunikl ale pozornosti prodavačky. "Až později mi došlo, že plastové knoflíky nejsou součástí oblečení, ale zabezpečovací systém," hájil se.

Jak může cesta na nákup skončit výslechem na policii se zase snažil vysvětlil muž, který se vloupal od zaparkovaného auta. Uvedl, že večer si šel nakoupit potraviny. Cestou náhodou našel červené kladívko. Takové, které je například v autobusech pro případ potřeby rozbití skla. Když už jej našel, tak toho využil. Rozbil kladívkem okno auta o odnesl odložené věci. "Byla to naprostá náhoda," řekl.

Chtěl si jen popovídat

Opakovaně na linku 158 volal jistý muž z Ostravy. "Vše se nahromadilo najednou. Ztratil jsem peněženku s doklady a penězi. Byl jsem opilý a navíc jsem byl i celkově naštvaný. S přítelkyní se nedalo hovořit, tak jsem si chtěl pohovořit s někým na bezplatných linkách," uvedl.

Svědkem zajímavé situace se stal obyvatel Ostravy, který nahlásil krádež věcí z kontejneru na obnošené oblečení. Nejdříve ale spatřil ženu, která u kontejneru stála a mluvila na něj. V šoku byl, když jí kontejner odpověděl. Později se zjistilo, že uvnitř byl devětadvacetiletý zloděj, který ven vyhazoval oblečení.

Zloděj připomínal Křemílka

Úsměv na rtech policistů občas vyvolá i popis možných pachatelů, který získávají od svědků či obětí. V jednom případě se tak dozvěděli, že pachatel maskovaný černou kuklou připomínal večerníčkové postavy Křemílka a Vochomůrku. V jiném případě pak policisté měli hledat herce z amerického filmu Requiem za sen. Nic konkrétnějšího žena k popisu neuvedla.

I v minulých letech policisté řešili podobné situace. Zloděje auta policisté dopadli přímo ve voze. Muž se pak snažil tvrdit, že auto našel a byl na cestě jej vrátit. Nejprve si ale musel "z osobních důvodů" odskočit do restaurace a herny. "Z herny jsem chtěl jet rovnou na policii. Když jsem ale nastupoval do vozu, tak mě zkontrolovala hlídka policie. Už jsem jim nedokázal vysvětlit, že toto vozidlo jedu odevzdat na policii," hájil se.

Žena chtěla pohladit

Se žádostí o netradiční službu se setkali i moravskoslezští záchranáři. Žena, kterou převáželi do nemocnice, požadovala, aby ji zdravotník v sanitce hladil. Ten to odmítl. "Navíc upozorňujeme, že tento výkon není hrazen zdravotní pojišťovnou," doplnil s úsměvem mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

,

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...