Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Máme se bát? Policie odposlouchává ročně víc a víc telefonů

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 13.8.2013 6:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Novák 13.8.2013 6:09

Proboha! Proč

bychom se měli bát? Ono je to celkem jednoduché: Pokud nejsem gauner či si s gaunery netelefonuji, tak se rozhodně nemám čeho bát. Samozřejmě, může se stát, že budu komunikovat s nějakým gaunerem, aniž bych o tom, že gauner je, věděl. Ale k čemu by takový můj odposlech byl, když by z něho nekoukala nějaká kulišárna? Jak čtu tady názory některých diskutujících, tak mám pocit, že by si měli dojít ke svému lékaři a nechat si napsat doporučení na psychiatrii. Vážení, pokud jste ten článek dobře četli, tak se tam mimo jiné říká, že se to týkalo cca 4000 osob! A když si toto číslo porovnáte s počtem osob stíhaných v minulém roce? Zkuste to, než začnete zase plácat chujoviny o zneužívání odposlechů a jiné hlouposti tupounů, kteří o věci nemají ani ponětí, ale hlavně, že plácají.

K. Janyška 12.8.2013 21:22

Ano, tenhle hnus nemůže mít dobrý konec... Dzp.

M. Komárek 12.8.2013 21:15

Všeho s mírou

fanatičtí odpůrci odposlechů málokdy vědí, jak se s daty nakládá. Z hlediska třeba sledování pohybu na internetu je i 1% z monitorovaných dat tak obrovský objem, že se opravdu zvažuje, co vše sledovat a hlavně jak dlouho uchovávat. Představa, že nějaký agent vyslechne, že pan Novák píchá tajně Novotnou místo Novákové a někde to zpeněží, je zcela směšná a mimo realitu.

Sledování a odposlechy jsou bohužel JEDINOU účinnou prevencí mnoha trestných a teroristických činů a já jsem rád, že bezpečnostní složky alespoň trochu fungují.

P. Čech 12.8.2013 19:23

Máme se bát?

Jak kdo. A proč to obecné množné číslo? Slušný člověk se bát nemusí. Mně osobně by vůbec nevadilo, kdyby mne policie odposlouchávala. Oni by toho brzy nechali. Bát se musí jen hajzlové všeho možného zrna, lumpové, podvodníci, korupčníci, zloději, násilníci a jim podobní. jak to vidím, měli by se bát ještě politici.

R. Sedláčková 12.8.2013 20:47

Re: Máme se bát?

Oni toho nenechají. Podívejte se na to, co dělá americká NSA. Jestli to berete takhle, tak nám sem dejte svoje účty, hesla do banky,,, atd. Jsme totiž stejní lidé, jako policajti, nebo si vážně myslíte, že jsou lepší, než my? Pokud ano, tak je mi vás líto, protože není důležité, že jste nic neprovedl, důležité bude, co tihle lidé budou chtít udělat s vámi, až vás budou potřebovat. A v tu chvíli nebude důležité jestli chcete, nebo jestli se vám to bude líbit. Prostě vás použijí pro svojí věc, aby si vydělali svůj plat. Vy budete mít problém, se kterým si nebudete vědět rady, a oni pojedou s rodinou na chalupu, a vy je nebudete zajímat. Jste pro ně cizí, a tak s vámi nebudou mít slitování. Když jde o blaho státu, co je jedinec? Ale aby to bylo fér...byl by jste jiný, kdyby vás tahle práce živila?

j. jonáš 12.8.2013 20:55

Re: Máme se bát?

Napište mně sem prosím Vaší adresu, rodné číslo, číslo účtu, kolik vyděláváte, kolik máte našetřeno, politickou, náboženskou a sexuální orientaci... a dostavte se zítra ke svému obvodnímu lékaři k očipování. Slušný člověk, jakým vy bezesporu jste, se bát nemusí :)

J. Novák 13.8.2013 6:10

Re: Máme se bát?

Ale, Jonáš, to jste těžce mimo mísu, neb sčítáte hrušky a jablka. Nebuďte trapný opruz.

P. Min 12.8.2013 19:11

Mne to nevadi

At si mne odposlouchavaji. Do telefonu i malokdy mluvim sproste :):):)

Pokud ale nacapaji nejakeho smejda, bude to vic nez OK.

J. Balcar 12.8.2013 19:03

Jenom hlupák říká do telefonu něco, co by nikdo neměl slyšet

Hlupák, nebo bohorovný politik či státní zaměstnanec.

M. Halasek 12.8.2013 18:05

Odposlechy schvaluji

stejně , jako doufám většna lidí,kteří se nemusí ničeho bát. Veškerá důležitá jednání provádím stejně zásadně v noci v černém kulichu a černých brýlích , když musím mluvit do telefonu, přikryji ho kapesníkem a předstírám ,že jsem dospělý!!!

R. Sedláčková 12.8.2013 21:06

Re: Odposlechy schvaluji

Telefoní číslo a jeho polohu máte ošetřené. Na to vám kukla nepomůže...:o)))

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Jan Nezmar, manažer fotbalové Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....