Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Policie má popis muže, který se pokusil unést školačku

Česko

  13:04
BRNO - Policie má popis muže, který chtěl ve středu v Ořechově na Brněnsku unést osmiletou dívku. Pravděpodobně jde o pedofila. Podařilo se vytvořit jeho portrét. Kriminalisté mají i několik podnětů od veřejnosti, které by je mohly přivést na stopu hledaného muže.

Hledaný muž se ve čtvrtek pokusil unést oosmiletou školačku foto: Policie ČR

 

V pátek to řekla mluvčí jihomoravské policie Andrea Straková. Podle ní se školačka z napadení již psychicky zotavila a je v pořádku.

Muž se ji podle policie pokusil unést ve středu kolem 15:00, když se vracela ze školy domů. Oslovil ji a snažil se ji nalákat do svého vozu.Když dítě neposlechlo, násilím jej vtlačil dovnitř na zadní sedadla.

Čtěte více

Školačka se ale vysmekla, přičemž přišla o svůj batoh. Z vozu utekla dveřmi na jeho druhé straně. Řidič pak auto otočil, vyhodil z něj školní batoh a z místa činu ujel. Batoh nyní zkoumají policejní specialisté, kteří z něj odebírají vzorky.

Muži je podle popisu kolem 25 let, má husté a tmavé vlasy. Na sobě měl mikinu nebo tričko šedé barvy. Jeho vůz měl barvu tmavošedou nebo stříbrnou. Značka auta zatím nebyla určena.

Jakékoliv bližší informace, které by mohly kriminalistům pomoci při pátrání po muži, mohou svědci sdělit na telefonní čísla 974 625 940, 974 621 326 případně na linku 158. Policie v této souvislosti opět důrazně vyzývá, aby byly děti opatrné a vyhýbaly se jakýmkoli kontaktům s cizími lidmi.

Autor:
Témata: policie, Ořechov

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!