Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie uzavřela část Hlavního nádraží. Podezření na ebolu se nepotvrdilo

Česko

  22:23aktualizováno  12. října 0:11
PRAHA - Policie uzavřela Hlavní nádraží v Praze kvůli cizinci z Afriky, u kterého bylo zjištěno podezření na infekční nemoc. Strážníci kvůli bezpečnosti uzavřeli část budovy nádraží. Podle mluvčího Nemocnice Na Bulovce Martina Šaleka ale pacient nejevil příznaky, které by napovídaly, že se jedná o ebolu.

Policie v sobotu večer uzavřela část Hlavního nádraží v Praze. foto: Týdeník policie

„Provádíme bezpečností opatření s tím, že máme informaci, že by se na místě měla vyskytovat osoba s infekčním onemocněním. Na místo jede záchranka,“ řekla pro server Lidovky.cz mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Na zásah upozornil na facebookové stránce Týdeník policie.

Mělo by se jednat o jednoho cizince. „V bezpečné vzdálenosti kolem osoby se vytyčil koridor, ve které si cizince záchranná služba převezme,“ dodává Zoulová.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle tiskového mluvčího Nemocnice Na Bulovce Martina Šaleka by se mělo jednat o studenta z Afriky. Do Prahy přiletěl z Ghany, na letišti ale nevyčkal na kontrolu, policie ho dostihla až na Hlavním nádraží v centru Prahy. „Pacienta přijali na infekční klinice. V žádném případě nejde o situaci, kdy by se aktivoval krizový režim. Podobný postup nebývá běžný, ale žijeme v momentě, kdy se ebola stala významným tématem a toto opatření berte jako velmi silnou prevenci,“ sdělil serveru Lidovky.cz Šalek.

Z příznaků vyplývá, že se s největší pravděpodobností nebude jednat o ebolu. K přepravě pacienta tak nebyl použit ani biovak. „Indície zatím nenapovídají tomu, že by se jednalo o situaci jako před dvěma dny,“ dodává Šalek.

Po prohlídce v nemocnici nebyly zjištěny důvody, aby pacient v nemocnici dál zůstával. Řekla to mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.

Autor: